Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

IV liga 2022/2023: Noteć Łabiszyn

Dodano: 05.08.2022 | 12:42

Na zdjęciu: Noteć Łabiszyn jest beniaminkiem rozgrywek IV ligi.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Dziewięciu lat potrzebowała Noteć Łabiszyn, aby wrócić do IV ligi. W minionym sezonie podopieczni Mariusza Raczkowskiego wygrali walkę o awans z Łokietkiem Brześć Kujawski oraz Kujawiakiem Kowal.

– Chcemy się w miarę spokojnie utrzymać, o wyższych celach nie myślimy. W 99% zachowaliśmy kadrę, którą mieliśmy w V lidze. Dokonaliśmy kilku wzmocnień, przede wszystkim na pozycjach młodzieżowych – mówi trener Mariusz Raczkowski.

Dla kilku zawodników Noteci będzie to powrót do IV ligi. Jakub Bagiński zagrał w niej w barwach Chemika Bydgoszcz jeszcze jako nastolatek. Potem wrócił do macierzystej Noteci i w okręgówce zapracował na miano bardzo solidnego golkipera. Mikołaj Ruta zdobył wiosną 8 bramek. Teraz jego trafienia także będą potrzebne.


ZOBACZ: SKŁADY WSZYSTKICH DRUŻYN IV LIGI


– Mamy szeroką kadrę, ponad 20 osób. W klubie działają też rezerwy, więc chłopacy będą mieli gdzie grać. Podczas przygotowań zrealizowaliśmy założony plan i zobaczymy, jak to będzie – wyjaśnia Raczkowski.

Noteć rozwija się nie tylko sportowo, ale też infrastrukturalnie. Boisko boczne zyskało dodatkowe oświetlenie. Rozpoczęła się także budowa nowej krytej trybuny, przez co jesienne mecze będą odbywały się bez udziału publiczności. W planach są też nowa bieżnia i siedziba. Wkrótce na obiekcie powstanie również klubowy mural.

IV liga 2022/2023: Noteć ŁabiszynNoteć Łabiszyn
Bramkarze:
Jakub Bagiński, Borys Stremlau
Obrońcy: Gracjan Baron, Mikołaj Błaszczyk, Jakub Trepka, Mateusz Roczyński, Dmytro Kyforak, Miłosz Orzechowski, Michał Sznajdrowski, Remigiusz Wisz, Eryk Rocławski
Pomocnicy: Kamil Koronowski, Mateusz Krajewski, Oskar Raczkowski, Łukasz Retlewski, Patryk Wiśniewski, Kamil Skonieczka, Piotr Wnuk, Wiktor Dąbrowski, Maksymilian Tews
Napastnicy: Marcin Słowiński, Mikołaj Ruta, Piotr Ziółkowski, Kacper Lewandowski

Przybyli: Mikołaj Błaszczyk (Cuiavia Inowrocław), Kacper Lewandowski (Spójnia Białe Błota), Maksymilian Tews (Lechia II Gdańsk)

Ubyli: Patryk Rybarczyk (Gryf Sicienko)

Trener: Mariusz Raczkowski (od listopada 2020)

Ostatnich pięć sezonów
2017/2018 –  11. miejsce (klasa okręgowa gr. 2)
2018/2019 – 3. miejsce (klasa okręgowa gr. 2)
2019/2020 – 7. miejsce (klasa okręgowa gr. 2)
2020/2021 – 4. miejsce (klasa okręgowa gr. 2)
2021/2022 – 2. miejsce (klasa okręgowa gr. 2)

Rejestracja zawodników w klubach z lig regionalnych najczęściej trwa do ostatnich chwil. W związku z tym składy i listy transferów będą aktualizowane również w najbliższych dniach.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments