Noteć wzięła rewanż. Derby dla inowrocławian

Dodano: 27.01.2016 | 23:06

W środowym meczu derbowym Noteć Inowrocław okazała się lepsza od Astorii Bydgoszcz.

Na zdjęciu: W środę Noteć wzięłą rewanż za porażkę z jesieni.

Koszykarze Noteci Inowrocław okazali się w środę lepsi od Astorii Bydgoszcz. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała seria… dwudziestu trzech punktów z rzędu.

Przez dwie kwarty spotkanie było bardzo wyrównane. Po dziesięciu minutach prowadzenia Noteci do głosu doszła Astoria, która jeszcze w 26 minucie gry prowadziła 44:41. Później jednak stało się coś nieoczekiwanego. Noteć zdobyła bowiem… 23 punkty z rzędu i na dziewięć minut przed końcem meczu mogła być już pewna zwycięstwa w derbach. Astoria zdołała jeszcze nieco zmniejszyć stratę, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się pewną wygraną inowrocławian – 77:64.

Mimo porażki bydgoszczanie zachowali siódme miejsce, gdyż swoje mecze przegrały także UTH Rosa i Spójnia Stargard. Wszystkie trzy drużyny mają po 29 punktów. Noteć, która podobnie jak dwa inne zespoły, ma oczko mniej, plasuje się na dziesiątej lokacie i nadal ma szansę na awans do fazy play-off.

W sobotę inowrocławianie zagrają w Kłodzku. Koszykarze Astorii wybiegną na parkiet dopiero za siedem dni, gdy podejmą GTK Gliwice.

20. kolejka I ligi koszykówki mężczyzn
NOTEĆ INOWROCŁAW – ASTORIA BYDGOSZCZ 77:64 (20:16, 10:17, 25:11, 22:20)

Noteć: Adamczewski 23 (4×3, 10 zb.), Ratajczak 16, Sroczyński 12, Michałek 9, Dusiło 8, Filipiak 6 (13 as.), Wierzbicki 3, Kozłowski 0, Maciejewski 0.

Astoria: Robak 21 (4×3, 9 zb., 6 as.), Laydych 13, Fatz 10, Grod 8, Szyttenholm 6, Barszczyk 4, Lewandowski 2, Kutta 0, Mazur 0, Łucka 0.