Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

IV liga 2022/2023: Notecianka Pakość

Dodano: 05.08.2022 | 11:50

Na zdjęciu: Notecianka Pakość w pierwszym sezonie po awansie spokojnie utrzymała się w IV lidze.

Fot. Szymon Fiałkowski

Notecianka Pakość po powrocie do IV ligi spokojnie się w niej utrzymała. Latem w drużynie nie doszło do dużych zmian, więc celem minimum będzie powtórzenie wyniku z zeszłego sezonu.

Notecianka przez ponad dekadę występowała w III i IV lidze, dlatego decyzja o zejściu do klasy okręgowej w 2020 roku nie wpłynęła na funkcjonowanie klubu. Odmłodzona drużyna ograła się w okręgówce i szybko wywalczyła awans. Jako beniaminek piłkarze z Pakości poradzili sobie bardzo dobrze, zajmując w IV lidze 8. miejsce.

– Przerwa między sezonami była krótka, urlopy trochę utrudniały przygotowania, ale nastroje w drużynie są bardzo dobre. W tym sezonie oczywiście nie chcemy być niżej, więc takim celem minimum jest powtórzenie wyniku z ubiegłego sezonu. A jak będzie, to czas pokaże – mówi trener Kamil Kala.


ZOBACZ: SKŁADY WSZYSTKICH DRUŻYN IV LIGI


Latem Notecianka doznała dwóch osłabień. Dawid Szefler przeniósł się do Pomorzanina Toruń, a Mateusz Gryglewicz zawiesił granie. W zamian pozyskano dwóch młodych pomocników Mateusza Kowalskiego i Fabiana Lewińskiego, dla których będą to powroty do Pakości oraz napastnika Leszka Wisza, którego seryjnie zdobywane bramki pomogły Zootechnikowi Kołuda Wielka awansować w minionym sezonie do klasy okręgowej.

IV liga 2022/2023: Notecianka PakośćNotecianka Pakość
Bramkarze: Bartosz Gołębiewski, Paweł Krajewski, Marcin Walczak
Obrońcy: Kacper Ciesielski, Bartłomiej Dreżewski, Borys Skowroński, Przemysław Strzesak, Mateusz Swojnóg, Fabian Sudoł, Radosław Wójcik
Pomocnicy: Szymon Dudek, Łukasz Gryglewicz, Mateusz Kowalski, Fabian Lewiński, Bartosz Moritz, Kacper Mozgawa, Norbert Rościszewski, Dominik Smaruj, Dariusz Swojnóg, Przemysław Swojnóg, Michał Szot, Filip Lewandowski, Hubert Wójcik
Napastnicy: Leszek Wisz

Trener: Kamil Kala (od stycznia 2020)

Przybyli: Fabian Lewiński (Goplania Inowrocław), Mateusz Kowalski (Olimpia II Grudziądz), Leszek Wisz (Zootechnik Kołuda Wielka)
Ubyli: Dawid Szefler (Pomorzanin Toruń), Mateusz Gryglewicz (zawiesił karierę), Patryk Nowak (Piast Złotniki Kujawskie)

Ostatnich pięć sezonów
2017/2018 – 9. miejsce (IV liga)
2018/2019 – 11. miejsce (IV liga)
2019/2020 – 16. miejsce (IV liga)
2020/2021 – 1. miejsce (klasa okręgowa)
2021/2022 – 8. miejsce (IV liga)

Rejestracja zawodników w klubach z lig regionalnych najczęściej trwa do ostatnich chwil. W związku z tym składy i listy transferów będą aktualizowane również w najbliższych dniach.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments