Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa firma informatyczna wkracza do Bydgoszczy. Współpracuje ze światowymi gigantami

Dodano: 20.12.2018 | 10:11

Na zdjęciu: Widok na Stare Miasto, Operę Nova i Wyspę Młyńską w Bydgoszczy.

Fot. BB

Rozwój rynku biurowego i ugruntowana pozycja miejscowych specjalistów sprawia, że do Bydgoszczy wkraczają nowe firmy informatyczne. Tuż przed świętami pojawiła się wieść, że swój oddział w mieście otwiera Deepsense.ai

Firma deepsense.ai specjalizuje się w rozwiązaniach sztucznej inteligencji i pomocy organizacjom w odblokowaniu ich potencjału w zakresie danych. Partnerami i klientami firmy są tacy giganci rynkowi jak IBM, bank BNP Paribas, Hitachi, Nvidia, Nielsen czy EY. Główna siedziba spółki mieści się w Stanach Zjednoczonych, w miejscowości Palo Alto w stanie Kalifornia. Polski oddział zlokalizowany jest w Warszawie. Kilka dni temu firma ogłosiła jednak otwarcie kolejnej siedziby, która mieścić się będzie w Bydgoszczy.

– W początkowej fazie swojego działania oddział w Bydgoszczy będzie zapewniał wsparcie programistyczne dla projektów deepsense.ai. W drugiej połowie 2019 roku powstanie samodzielny zespół odpowiedzialny za budowanie rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe – przekazała MetropoliaBydgoska.PL Anna Kowalczyk z deepsense.ai.

Jakich specjalistów poszukuje nowy gracz na lokalnym rynku IT? – Poszukujemy programistów backend i frontend oraz DevOpsów chętnych do uczestnictwa w projektach z obszaru Machine Learnigu i Big Data – mówi Kowalczyk. Ogłoszenia rekrutacyjne dla Bydgoszczy można znaleźć na stronie deepsense, w dziale Careers.


CZYTAJ TAKŻE: Powierzchnia biurowa w Bydgoszczy. Ile jej jest i jakie inwestycje są w planach?


W związku z planami utworzenia samodzielnego zespołu, firma otworzy swoje biuro w Bydgoszczy. Inne spółki na rynku IT, które w ostatnim czasie wkroczyły do miasta, wybrały lokalizację w nowych budynkach biurowych. Firma Meelogic inauguruje swoją działalność w budynku Arkada Business Park przy rondzie Fordońskim, a spółka Sii wynajęła powierzchnię w Immobile K3. Deepsense na razie podaje, że w najbliższym czasie ma podjąć decyzję odnośnie swojej bydgoskiej siedziby. – Jesteśmy blisko podjęcia decyzji najmu powierzchni pod bydgoski oddział deepsense.ai, natomiast na ten moment nie jest to jeszcze potwierdzone – przekazuje nam Kowalczyk.

Warto wiedzieć, że współzałożycielami deepsense.ai są Polacy – Tomasz Kulakowski i Robert Bogucki, który pochodzi właśnie z Bydgoszczy. Przedstawicielka firmy podkreśla, że z naszego miasta wywodzi się też kilkoro ekspertów w dziedzinie data science. – Wierzymy, że to miasto skrywa jeszcze wiele talentów – podkreśla Anna Kowalczyk, argumentując decyzję o utworzeniu oddziału w Bydgoszczy.