Bydgoszcz
0C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 1km/h W
H 2 • L -1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaNowa instytucja rozpocznie swoją działalność na terenie Focus Mall. Już w marcu!
28.02.2017 | 14:48

Nowa instytucja rozpocznie swoją działalność na terenie Focus Mall. Już w marcu!

Takiego miejsca w Bydgoszczy dotąd nie było.

Na zdjęciu: To właśnie w tym budynku funkcjonować będzie muzeum.

Fot. Stanisław Gazda

W sierpniu 2016 roku informowaliśmy Was o dwóch nowych najemcach w Focus Mall Bydgoszcz. Pierwszy z nich otworzy swój lokal  w przyszłym miesiącu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowi najemcy w Focus Mall. Co pojawi się w zabytkowych budynkach centrum?

Już 20 marca bydgoszczanie będą mogli wybrać się do Bydgoskiego Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego usytuowanego w jednym z zabytkowych budynków centrum handlowego. Drzwi muzeum otworzą się o godzinie 10:00. W środku zobaczyć będzie można między innymi rzeźby wykonane przez patrona placówki nazywanego mistrzem polskiego dłuta. Nie zabraknie również informacji dotyczących biografii artysty oraz historii rzeźby. W lokalu o powierzchni ponad 320 mkw organizowane będą przede wszystkim wystawy i zajęcia dydaktyczne umożliwiające przybliżenie twórczości patrona placówki oraz popularyzowanie rzeźby, jako formy artystycznego wyrazu.

Muzeum odwiedzać będzie można już od 20 marca, lecz uroczyste otwarcie zaplanowano na 25 marca. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających? – W dniu otwarcia w muzeum wystąpią lokalni wykonawcy. Goście będą mogli nie tylko posłuchać muzyki granej na żywo, ale również poznać twórczość i biografie artysty poprzez skorzystanie z okularów VR – mówi Hanna Kardas, prezes Fundacji Take Care, kierującej Bydgoskim Centrum Sztuki. Ponadto 25 marca wejście do muzeum będzie bezpłatne.

Bilety wstępu do Bydgoskiego Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego kosztować będą 5 zł (ulgowe) oraz 7 zł (normalne). Placówka czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00 oraz w sobotę w godzinach 10:00-14:00.

Drugi najemca, o którym wspominaliśmy na początku tekstU, to Bierhalle. Termin otwarcia lokalu tej sieci restauracji nie jest jest jeszcze znany. Jednak przedstawiciele firmy informują, że nastąpi to do końca tego roku.


Powiązane treści