Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 14 • L 14
14C
Pt
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesNowa inwestycja przy ulicy Gdańskiej coraz bliżej. Bydgoska firma wybuduje w Śródmieściu centrum badawcze
09.08.2021 | 16:08

Nowa inwestycja przy ulicy Gdańskiej coraz bliżej. Bydgoska firma wybuduje w Śródmieściu centrum badawcze

Na zdjęciu: Centrum badawczo-rozwojowe SoftBlue powstanie na działkach przy ulicy Gdańskiej, ktore spółka odkupiła od Grupy Moderator.

Fot. Błażej Bembnista

Bydgoska spółka SoftBlue otrzymała pozwolenie na budowę centrum badawczo-rozwojowego, które ma prowadzić prace nad wykorzystaniem rozwiązań informatycznych na potrzeby zarządzania zasobami wodnymi i energią. Budynek powstanie przy ulicy Gdańskiej niedaleko skrzyżowania z ulicą Chodkiewicza, w miejscu, gdzie kilkanaście miesięcy temu wyburzono stare kamienice.

Wydział Administracji Budowlanej bydgoskiego ratusza wydał zgodę na postawienie obiektu pod koniec lipca. Centrum badawczo-rozwojowe SoftBlue powstanie na trzech działkach o łącznej powierzchni około 700 metrów kwadratowych. Wcześniej w tym miejscu funkcjonował punkt wulkanizacyjny, a także Galeria Retro. Zostały one zlikwidowane wraz z wyburzeniem kamienic przy ulicy Gdańskiej 106, 108, 110 i 112. Prace przeprowadzono w połowie ubiegłego roku na wniosek właściciela – Grupy Moderator.

Inwestycja istniejącej od 2003 roku (w formule spółki od roku 2012) firmy SoftBlue zakłada powstanie miejsca, gdzie wykonywane będą „badania przemysłowe oraz prace rozwojowe z obszaru zaawansowanej informatyki i elektroniki prowadzące do opracowania innowacyjnego oprogramowania (…) służącego do optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi oraz efektywnego wykorzystywania energii w budynkach przemysłowych, użyteczności publicznej i mieszkalnych”. W sektorze innowacji bydgoska firma ma już doświadczenie – wdrażała głowicę pomiarową AirDron oraz mobilny system do badania jakości powietrza Smogobus.

Projekt, który będzie realizowany w centrum Bydgoszczy, jest warty ponad 12 milionów złotych. Spółka otrzymała na ten cel dofinansowanie w Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój. Wartość unijnego wsparcia to niemal 5,5 miliona złotych.

Grupa Moderator już wcześniej zadeklarowała, że pozostałą część terenu w rejonie ulicy Gdańskiej przeznaczy pod zabudowę mieszkaniową.


Partnerem działu BIZNES jest Grupa Enjoy Media.


0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści