Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 15 • L 14
18C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowe informacje o inwestycji przy Gdańskiej. Będą mieszkania i biura
gdańska moderator bydgoszcz
11.06.2021 | 15:35

Nowe informacje o inwestycji przy Gdańskiej. Będą mieszkania i biura

Na zdjęciu: Przy ulicy Gdańskiej powstaną budynki biurowe, a na tyłach - osiedle mieszkaniowe.

Fot. BB

W miejscu wyburzonych kamienic przy ulicy Gdańskiej, nieopodal skrzyżowania z Chodkiewicza mają powstać budynki biurowe. W nich swoją siedzibę mają mieć bydgoskie firmy Softblue i InventionMed. Właściciel terenu – Grupa Moderator – sprzedał tym firmom część działki, ale zapewnia, że jej pozostała część nadal należy do spółki i zostanie przeznaczona na zabudowę mieszkaniową.

Kamienice, znajdujące się nieopodal skrzyżowania Gdańskiej z Chodkiewicza od wielu lat znajdowały się w fatalnym stanie wizualnym i technicznym. Do niedawna były jeszcze częściowo zamieszkane, a na ich podwórzach oraz w parterach prowadzono działalność gospodarczą. W lipcu 2019 roku pisaliśmy jednak, że obiekty pod numerami Gdańska 108, 110 i 112 wraz z znajdującymi się w oficynach budynkami gospodarczymi zostaną wyburzone.
Rozbiórki kamienic rozpoczęły się w czerwcu ubiegłego roku. Początkowo objęły one budynki na tyłach kamienic (zajmowały one spory obszar, sięgający niemal do terenów zielonych wokół przyszłego kampusu Akademii Muzycznej, a później rozpoczęto wyburzenie dwóch kamienic pod adresami Gdańska 108 i 110. Na końcu rozebrano budynek o numerze 112.

Zobacz również:

Wyburzenia na Gdańskiej

Właścicielem terenu przy ulicy Gdańskiej jest Grupa Moderator – jeden z największych bydgoskich deweloperów, zajmujących się zarówno renowacją kamienic, jak i budową nowych obiektów mieszkalnych. Obecnie prowadzi on m.in. inwestycje na Szwederowie (kompleks Avia czy Leszczyńskiego Park). W zeszłym roku inwestor zdradził pierwsze szczegóły zabudowy przy ulicy Gdańskiej. – Są już wstępne plany na zagospodarowanie odcinka ulicy Gdańskiej. Na tyłach powstanie kameralne osiedle na około 300 mieszkań. Nad projektem pracuje bydgoska pracownia Szymona Muszyńskiego i Macieja Gajownika. We współpracy z kadrą i studentami UTP zamierzamy również odbudować w tym miejscu pierzeję, która przywróci ulicy Gdańskiej wyjątkowy charakter – informowała Małgorzata Dysarz-Lewińska, specjalistka ds. PR Grupy Moderator.

Ostatnie miesiące przyniosły zmiany planów dotyczących zagospodarowania terenu od strony ulicy Gdańskiej. Pierzeję ulicy uzupełnią bowiem budynki biurowe – w mijającym tygodniu wnioski o pozwolenie na ich budowę złożyły spółki SoftBlue i InventionMed. To powiązane kapitałowo (w zeszłym roku Softblue kupiła łączny pakiet ponad 10 mln akcji InventionMed, który stanowił blisko 30 proc. wszystkich akcji – tym samym SoftBlue stało się głównym akcjonariuszem spółki technologicznej z branży medycznej) bydgoskie przedsiębiorstwa. SoftBlue jest firmą doradczo-wdrożeniową  w sektorze IT oraz operatorem nowych technologii, funkcjonującą od 2003 roku, natomiast InventionMed – to notowana na giełdowym rynku NewConnect firma technologiczna działająca w segmencie medycznym, koncentrująca się na tworzeniu symulatorów medycznych w technologii wirtualnej rzeczywistości na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii estetycznej i klinicznej.

Szczegóły dotyczące kształtu przyszłych budynków biurowo-usługowych nie są na razie znane – z informacji z rejestru Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że za projekt odpowiadają architektki Agata Łuczaj i Joanna Janisz-Stępak. Grupa Moderator potwierdza, że fragment terenu przy Gdańskiej została sprzedana wyżej wymienionym spółkom, ale na pozostałej części wybudowany zostanie kompleks mieszkaniowy. – Nadal zamierzamy wybudować kameralne osiedle na „tyłach” Gdańskiej. Jesteśmy na ostatniej prostej – trwają jeszcze kosmetyczne poprawki. Dzięki takiemu rozwiązaniu, bydgoszczanie będą mogli szybciej cieszyć piękną ulicą Gdańską, bo przypomnę, że w naszych planach najpierw było osiedle, potem pierzeja. A tak będzie i pierzeja, i osiedle – podkreśla Małgorzata Dysarz-Lewińska.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Donek
Donek
3 miesięcy temu

Redaktorze, usuń ten błąd ortograficzny! Firmom, nie firmą!
Wstyd dla dziennikarza robić takie błędy.

Powiązane treści