Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 11 • L 8
16C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
23C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaNowa Lewica zaczęła kampanię wyborczą. Rozpoczęła się zbiórka podpisów w Bydgoszczy
nowa lewica - mk
11.02.2020 | 13:41

Nowa Lewica zaczęła kampanię wyborczą. Rozpoczęła się zbiórka podpisów w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Nowa Lewica zainaugurowała zbieranie podpisów.

Fot. Miłosz Kalaczyński

Członkowie wojewódzkiego komitetu wyborczego Roberta Biedronia rozpoczęli kampanię wyborczą. Zaczęli od zbierania podpisów popierających kandydata Nowej Lewicy na prezydenta.

Przedstawiciele komitetu wyborczego z regionu zebrali się w poniedziałkowe południe w okolicach placu Teatralnego w Bydgoszczy, aby zacząć zbieranie podpisów na start Roberta Biedronia w majowych wyborach prezydenckich. – Jesteśmy przekonani, że Robert Biedroń spełnia oczekiwania naszego narodu. Jest sprawiedliwy, tolerancyjny, potrafi być człowiekiem, który będzie do siebie przyciągał, a nie odpychał. Uważamy, że prezydent powinien łączyć. To powinna być jego podstawowa zasada. Dzisiaj czujemy się odepchnięci, jako ludzie nie będący w kręgu prezydenta obecnie urzędującego. Dlatego popieramy naszego kandydata – mówił przewodniczący wojewódzkiego komitetu Piotr Hemmerlig. – Aby zgłosić kandydaturę na prezydenta potrzeba stu tysięcy podpisów w skali kraju. Komitet chce zdobyć pięćset tysięcy – zapowiedział.

Robert Biedroń odwiedził województwo kujawsko-pomorskie pod koniec stycznia. Przyjechał m.in. do Bydgoszczy. W trakcie kampanii na pewno ponownie odwiedzi region – deklarował Hemmerling.

Nowa Lewica to koalicja Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Wiosny. Jak wiadomo od zeszłego tygodnia, wybory prezydenckie odbędą się 10 maja 2020 roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści