Bydgoszcz
18C
Niebo głównie zachmurzone
42% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 20 • L 17
17C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowa Wieś Wielka ma doczekać się obwodnicy. A co z Brzozą?
10-02-2020_ konferencja prasowa_ Prawo i Sprawiedliwość Bydgoszcz- Ewa Kozanecka, Piotr Król - SF
10.02.2020 | 18:03

Nowa Wieś Wielka ma doczekać się obwodnicy. A co z Brzozą?

Na zdjęciu: Ewa Kozanecka i Piotr Król zorganizowali konferencję prasową poświęconą programowi budowy 100 obwodnic.

Fot. Szymon Fiałkowski

Rząd zapowiedział, że województwo kujawsko-pomorskie wzbogaci się o sześć obwodnic. Politycy Prawa i Sprawiedliwość omawiali te inwestycje. Wśród nich znalazła się obwodnica Nowej Wsi Wielkiej. 

W poniedziałkowe przedpołudnie w bydgoskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbyła się konferencja z udziałem posłanki Ewy Kozaneckiej oraz posła Piotra Króla. Konferencja była następstwem zapowiedzi projektu przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. W programie znalazło się sześć dróg z naszego województwa.

[ZOBACZ, W JAKICH MIASTACH W REGIONIE ZOSTANĄ ZBUDOWANE OBWODNICE]

Na inwestycje w całym kraju zostanie przekazane 28 miliardów złotych. Środki będą pochodziły z Krajowego Funduszu Drogowego. W funduszu znajdą się pieniądze z opłat paliwowych i Elektronicznego Systemu Opłat– wyjaśnia Król.

Dla mieszkańców powiatu bydgoskiego najważniejszą informacją jest to, że w zestawieniu znalazła się Nowa Wieś Wielka. Na odcinku drogi krajowej nr 25 od Bydgoszczy do Nowej Wsi Wielkiej w godzinach szczytu notorycznie tworzą się korki. Budowa obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej wyprowadzi ruchu tranzytowy, który koncentruje się w miejscowości.

Informacja o budowie drogi sprowokowała do pytań, czy nowa trasa pozwoli też ominąć Brzozę, znajdującą się 7 kilometrów od Nowej Wsi Wielkiej. Przypomnijmy, że w ostatni weekend miały miejsce tam dwa groźne wypadki, a kierowcy z m.in. Inowrocławia czy Łabiszyna dojeżdżający do Bydgoszczy niemal codziennie uskarżają się na korki. Przetargi na inwestycje w naszym regionie mają zostać rozpisane dopiero pod koniec 2024 roku. Wszystkie inwestycje wymagają jeszcze licznych analiz i rozważenia wariantów przebiegu obwodnic.

Obecni na konferencji parlamentarzyści wspominali, iż bardzo ważnym projektem będzie obwodnica dla Strzelna. W centrum tej miejscowości krzyżują się trzy ruchliwe drogi. – O budowę obwodnic w Strzelnie, Kruszwicy czy Nowej Wsi Wielkiej apelowali mieszkańcy. Przez środek tych miast przebiega ruch tranzytowy – informowała Kozanecka.

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ArturAdamsevPiotrLeszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leszek
Gość
Leszek

Oby wybudowali !Życzę wam tego Ten (nie)rząd dużo obiecuje ale mało buduje

Piotr
Gość
Piotr

Nowa wieś nie wiem czy aż tak potrzebuję tej obwodnicy w porównaniu do pobliskiej brzozy, gdzie krzyżują się drogi i codziennie są kilkunasto kilometrowe korki… I drogę do końca niszczą tiry wożące asfalt i piach z kopalni. To tylko cud że jeszcze tam się nic nie stało w pobliskim w przedszkolu i szkole

sev
Gość
sev

W Brzozie ruch nie idzie przez środek wioski, a skrajem. Sytuacja Nowej Wsi jest o wiele gorsza.

Adam
Gość
Adam

A po co Brzozie obwodnica? Lepiej zaorać tą wiochę :p

Artur
Gość
Artur

W Nowej Wsi Wielkiej mieszkam od 4 lat. Fajna miejscowosc. Duzo lasow o tras na rowery. W Brzozie juz tego nie ma. Polecam

Powiązane treści