Bydgoszcz
-2C
Słonecznie
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -1 • L -3
1C
Sr
-1C
Czw
0C
Pt
2C
Sob
3C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNowa nadzieja dla mistrza? Jest szansa na operację Tomasza Golloba w Szwajcarii
Tomasz Gollob_ SF(1)
17.12.2018 | 08:30

Nowa nadzieja dla mistrza? Jest szansa na operację Tomasza Golloba w Szwajcarii

Szymon Fiałkowski | s.fialkowski@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Tomasz Gollob był w niedzielę obecny na turnieju piłkarskim, który odbył się w Łuczniczce.

Fot. Szymon Fiałkowski

Pojawiło się kolejne światełko w tunelu, jeśli chodzi o leczenie Tomasza Golloba. Były mistrz świata na żużlu może przejść w przyszłym roku operację w jednej z klinik w Szwajcarii.

To nowy temat, który dotąd nie był ujawniany przez otoczenie 47-letniego Golloba, jak i samego zainteresowanego, który od ponad półtora roku toczy heroiczną walkę o powrót do zdrowia po koszmarnym wypadku, którego doznał na torze motocrossowym w Chełmnie. Ostatnio, stan zdrowia byłego żużlowca był tak zły, że – jak informował Przegląd Sportowy – musiał on na jakiś czas przerwać rehabilitację.

Gollob w niedzielne popołudnie pojawił się w hali Łuczniczka, gdzie odbył się turniej piłkarski z którego dochód zostanie przekazany na jego dalsze leczenie. On sam podczas krótkiego przemówienia powiedział dość niespodziewanie o temacie operacji w Szwajcarii. – Chciałbym spróbować, taka szansa jest czasami tylko raz w życiu. Pojawiła się szansa – powiedział były sportowiec. W rozmowie z naszym dziennikarzem Gollob podkreślił, że ten temat pojawił się dopiero kilka dni temu. – Myślimy nad tym i to konsultujemy – dodał. Przyznał też, że gdyby nie upadek, to wystartowałby w rajdzie Dakar i dalej ścigał się na motocrossie (planował walkę o tytuł mistrza świata w tej dyscyplinie), a jego plany odnośnie kariery sportowej sięgały następnej dekady. On sam przyznaje, że jest bardzo ciężko z jego zdrowiem. – To nie jest łatwy przypadek, ale cały czas walczymy – zapewnił i po raz kolejny wyraził wdzięczność lekarzom ze szpitala wojskowego, którzy prowadzą jego rehabilitację. On sam przytoczył słowa, które wypowiedział w wieku 19 lat, że kiedyś zostanie mistrzem świata. – Jedno już zrealizowałem, a to drugie jest przede mną. We współpracy z takimi lekarzami jak prof. Marek Harat, dr Cezary Rybacki i Jarosław Tywoniuk, ta droga będzie na pewno wyboista i mogę powiedzieć, że moim marzeniem jest to, żeby stanąć na nogi i żeby w sposób prawidłowy móc patrzeć na dalsze życie – dodał.

Golloba wspierają także jego przeciwnicy z toru. Podczas turnieju pokazano na telebimie wideo, w którym życzenia powrotu do zdrowia składają mu m.in. Jason Crump, Tony Rickardsson, Hans Nielsen, Mark Loram i Tood Wiltshire. Ten ostatni pokazał nawet plastron Polonii z czasów, kiedy ją reprezentował (2000-2002) i startował wówczas z Gollobem, co wyraźnie wzruszyło byłego mistrza świata z 2010 roku.


Powiązane treści