Bydgoszcz
-3C
Lekkie opady śniegu
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H -3 • L -3
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowa sygnalizacja na Osowej Górze nadal nie działa. Drogowcy podają, kiedy to nastąpi
Bydgoszcz_Osowa Góra_sygnalizacja świetlna_Kruszyńska-Sowia-Puszczykowa - JS (13)
09.09.2020 | 10:08

Nowa sygnalizacja na Osowej Górze nadal nie działa. Drogowcy podają, kiedy to nastąpi

Na zdjęciu: Sygnalizacja powstała w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Fot. Jakub Soboczyński

Na skrzyżowaniu ulic Kruszyńskiej z Puszczykową i Sowią w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego powstała sygnalizacja świetlna. Mimo że inwestycja jest od dawna gotowa, sygnalizacja nadal nie działa. Wiemy jednak, kiedy ma zostać uruchomiona.

Nowa sygnalizacja świetlna na Osowej Górze ma poprawić bezpieczeństwo uczniów z pobliskiego Zespołu Szkół nr 24 oraz dzieci zmierzające do znajdujących się w okolicy przedszkoli. Inwestycja została zgłoszona do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – w trakcie głosowania uzyskał wsparcie ponad 300 bydgoszczan i trafiła do realizacji.

Inwestycja warta 280 tysięcy złotych została już wykonana jakiś czas temu, jednak jak poinformował nas przewodniczący rady osiedla Osowa Góra Radosław Ginther – do tej pory nie została uruchomiona. – Nie jest uruchomiona, bo Enea Operator nie chce przyjechać, aby założyć licznik na prąd – dziwi się przewodniczący.


CZYTAJ TAKŻE: Utrudnienia na Grunwaldzkiej! Trwają prace poprawkowe


Zapytaliśmy ZDMiKP, dlaczego sygnalizacja nadal nie funkcjonuje i kiedy zacznie działać. – Zgodnie z procedurami po zakończeniu prac, złożyliśmy wniosek do Enea Operator o podłączenie licznika. Teraz Enea Operator przyjedzie, sprawdzi wykonaną sygnalizację i podłączy licznik. Sygnalizacja będzie włączona w przyszłym tygodniu – podkreśla rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński. Jednocześnie dodaje, że kwestia sprawdzenia i podłączenia licznika to standardowa procedura przy tego typu inwestycjach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści