Bydgoszcz
9C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 10 • L 8
13C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowa sygnalizacja w Fordonie ma ruszyć za kilka dni
SYGNALIZACJA FORDON
23.09.2019 | 10:21

Nowa sygnalizacja w Fordonie ma ruszyć za kilka dni

Na zdjęciu: Sygnalizatory na skrzyżowaniu Pelplińskiej z Lawinową i Orląt Lwowskich zostały zamontowane w wakacje.

Fot. BB

Zamontowana w wakacje nowa sygnalizacja świetlna na znanym z wypadków skrzyżowaniu Pelplińskiej z Lawinową i Orląt Lwowskich nie została jeszcze uruchomiona. Jak informuje nas ZDMiKP, ma to nastąpić do końca września.

Przecięcie ulic na osiedlu Tatrzańskim słynęło z licznych wypadków, także z udziałem pojazdów komunikacji miejskiej. W związku z licznymi głosami mieszkańców, by poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu, pod koniec 2017 roku urząd miasta zorganizował konsultacje społeczne. W badaniu 170 głosujących opowiedziało się za zmianami na skrzyżowaniu – 45 było przeciw. Większość zwolenników poprawy bezpieczeństwa opowiedziało się za budową ronda, jednak ZDMiKP wybrał tańsze rozwiązanie – czyli ustawienie sygnalizacji świetlnej.

Pomimo kontrowersji, związanych z zasadnością realizacji sygnalizacji, w maju drogowcy wybrali w przetargu wykonawcę świateł – zostało nim Przedsiębiorstwo Instalacyjne Jankowiak, Tomczak z Bydgoszczy. Prace, polegające na ustawieniu sygnalizatorów, ułożeniu pętli indukcyjnych oraz detektorów w postaci kamer, a także niewielkich zmianach w oznakowaniu poziomym i pionowym, rozpoczęły się w wakacje. Ich koszt to 528 tysięcy złotych.

Montaż sygnalizacji zakończył się na przełomie sierpnia i września, jednak od tego czasu sygnalizacja wciąż nie została uruchomiona. Mieszkańcy Fordonu zaczęli więc pytać, kiedy to nastąpi. – Wszystkie prace z naszej strony zakończyliśmy jeszcze w trakcie wakacji. Pozostają jedynie kwestie formalne (umowy, oplombowanie urządzeń pomiarowych oraz inne) po stronie operatora energetycznego. Sądzimy, że najpóźniej do końca września sygnalizacja będzie działała w pełnym kolorze – przekazuje nam rzecznik ZDMiKP Krzysztof Kosiedowski.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści