Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe atrakcje nad Kanałem Bydgoskim. Zlecono rozbudowę

Dodano: 04.07.2022 | 12:11

Na zdjęciu: Odnowa Parku przy Starym Kanale Bydgoskim.

Fot. SG

Park nad Starym Kanałem Bydgoskim zyska nowe konstrukcje. Zostanie także odnowiona stara infrastruktura.

Projekt powstał dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Odnowione zostaną wodotryski, których strumienie mają mieć kształt opadających paraboli. Będą one również podświetlone za pomocą opraw ledowych. 25 wodotrysków będzie się znajdować między ulicami Wrocławską i Czarną Drogą na miejscu poprzednich dyszy. Prace mają potrwać ok. 3 miesiące.

Nad Starym Kanałem Bydgoskim pojawią się nowe urządzenia do aktywnego wypoczynku. Będa to m.in. tyrolka, czyli zjazd linowy między dwoma platformami, ścianki do wspinaczki czy boisko do gry w bule.

Nie będą to pierwsze prace nad Starym Kanałem Bydgoskim. Już wcześniej zbudowano nowe alejki spacerowe, ławki, miejskie meble do gry w warcaby i szachy, kosze na śmieci, a także stoły do gry w ping-ponga i piłkarzyki. Zostały też posadzone nowe drzewa i kwiaty. Można tam również wypożyczyć kajaki.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafal
Rafal
1 rok temu

Lepiej wrota sluzy ponaprawiajcie bo juz woda sie przez nie przelewa a niedlugo to trzasnie..

Adam
Adam
1 rok temu

Pierwszym zadaniem do zrobienia powinien być sam kanał z linią brzegową, bagrowaniem i naprawą śluz.

Janek
Janek
1 rok temu

Jak najwiecej kajaków, łódek, rowerów wodnych i wyznaczonych miejsc do kąpania na wolnym powietrzu. Wtedy kanał maksymaknie ożyje. Nie będzie trzeba jechać nad jezioro, bo będzie kanał z atrakcjami WODNYMI.

Marek
Marek
1 rok temu

Kajakarze na tym odcinku kanału są zawsze głośni w zachowaniu. Przenoszą kajaki i wodują je w dowolnych miejscach niszcząc nabrzeże. Większość wędkarzy to nałogowi palacze i śmiecą pętami gdzie popadnie. Nie wszyscy mają uprawnienia do wędkowania na tym akwenie.