Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNowe auta na wyposażeniu policji. Jedno z nich trafi do bydgoskiej drogówki [ZDJĘCIA]
03.07.2023 | 22:25

Nowe auta na wyposażeniu policji. Jedno z nich trafi do bydgoskiej drogówki [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: KWP Bydgoszcz

Nowe pojazdy typu volkswagen crafter zasiliły flotę kujawsko-pomorskiej policji. Auta trafią teraz na wyposażenie dwóch komend w regionie.

Pojazdy zostały zakupione w ramach dzięki dofinansowaniu ze środków europejskich z Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. – Koszt zakupu jednego pojazdu wraz z wyposażeniem wyniósł 595 tysięcy złotych – mówi rzecznik prasowa kujawsko-pomorskiej policji mł. insp. Monika Chlebicz.

Już wiadomo, że dwa nowe pojazdy trafią na wyposażenie pionu ruchu drogowego w komendach miejskich policji w Bydgoszczy i Toruniu. Oba auta są naszpikowane urządzeniami diagnostycznymi. – Kontrolerzy mają do dyspozycji między innymi: analizator spalin, dymomierz, przyrząd do pomiaru przepuszczalności światła w szybach pojazdów, miernik poziomu dźwięku pojazdów i wysokościomierz teleskopowy – wylicza Chlebicz. Poza tym, auta są wyposażone w sprzęt, dzięki któremu możliwa będzie dokładna kontrola. To m.in. specjalistyczne lustro na wózku czy specjalny kojec służący do obserwacji podwozia samochodu. – Część środkowa furgonetki jest mini-biurem, można tu dokumentować przebieg służby, weryfikować dokumenty – dodaje rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji.

Samochód jest wyposażony w klimatyzację i dodatkowe zasilanie przeznaczone dla urządzeń diagnostycznych. Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu policjanci będą mogli eliminować z dróg pojazdy niesprawne technicznie i „trucicieli” środowiska.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Batman
Batman
11 miesięcy temu

Niech sprawdza wpierw radiowozy na komendach bo polowa to szrot