[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe drzewa i krzewy na Szwederowie. Na terenie II LO posadzono ponad 70 roślin! [ZDJĘCIA]

Dodano: 06.11.2020 | 15:01

Na zdjęciu: Nowe nasadzenia na terenie II LO zostały dokonane dzięki nauczycielce Jagnie Skopowskiej.

Fot. Fundacja Immo

17 drzew, 14 krzewów i aż 40 tui – tyle nowych roślin pojawiło się na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. To kolejna akcja Fundacji Immo, która regularnie dba o nowe nasadzenia w mieście.

Do Fundacji zgłosiła się Jagna Skopowska, jedna z anglistek, która pracuje w „dwójce”, i poprosiła nas o pomoc – mówi Maria Loskot z Fundacji Immo. I dodaje, że dzięki szybkiej organizacji udało się dokonać nowych nasadzeń. Przy szkole na Szwederowie będą rosnąć między innymi magnolie, śliwy wiśniowe, jarząby pospolite, jabłonie czy wiśnie, a w przyszkolnym ogródku, doglądanym przez jednego z pracowników placówki, Fundacja posadziła nawet hortensje.

Cieszę się, że zgłasza się do nas coraz więcej osób, które widzą potrzebę nowych nasadzeń na swoich osiedlach, ulicach, a nawet obok miejsca pracy – stwierdza Loskot. I dodaje, że to nie koniec planów Fundacji Immo na najbliższe tygodnie. – W tym roku mamy jeszcze w planach posadzenie lip na Placu Wolności, leszczyny przy ulicy Kopernika oraz dębów, ozdobnych tawuł i dzikich róż przy ulicy Chołoniewskiego – podkreśla przedstawicielka fundacji.

Warto dodać, że akcja przy II LO to kolejny przejaw aktywności Fundacji Immo. Pod koniec października z jej inicjatywy na ulicy Lelewela na Bielawach posadzono 23 lipy. W akcji brali udział wolontariusze z spółek Grupy Kapitałowej Immobile: PJP Makrum S.A., CDI Konsultanci Budowlani oraz PROMStahl, a także pracownicy firmy Ogrody Markowe.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments