Bydgoszcz
1C
Śnieg
83% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 2 • L -0
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowe rondo na Szwederowie. W czwartek zmiana w organizacji ruchu
nowe rondo na szwederowie
18.11.2021 | 09:53

Nowe rondo na Szwederowie. W czwartek zmiana w organizacji ruchu

Na zdjęciu: W czwartek (18.11) zostanie zmieniona organizacja ruchu w rejonie budowanego ronda.

Fot. Sebastian Torzewski

Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Brzozowej, Inowrocławskiej i Bielickiej. Na czwartek (18.11) drogowcy zapowiedzieli rozpoczęcie II etapu inwestycji, a co za tym idzie – zmianę organizacji ruchu. Nowe rondo na Szwederowie ma być gotowe w ciągu najbliższego miesiąca.

Dziś około południa ruch zostanie przełożony na nową jezdnię i kierowcy będą poruszać się w obrębie ronda. – Jadąc w stronę MZK będziemy jechać po prawej stronie ronda, natomiast w drugą stronę będziemy jechać po staremu, dotychczasową jezdnią – mówi rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński. Taka zmiana pozwoli wykonawcy inwestycji rozpocząć prace związane m.in. z chodnikami po stronie ogródków działkowych.  Ulica Bielicka pozostanie zamknięta.

Warto dodać, że drogowcy pozytywnie zareagowali na naszą interwencję i przystanek autobusowy w stronę ulicy Kujawskiej zostanie przeniesiony przed nowe rondo. Obecnie znajduje się za skrzyżowaniem, w pobliżu sklepu monopolowego, co przez brak zatoki autobusowej mogłoby doprowadzić do zatorów. Dlatego też zostanie dobudowany chodnik na wysokości marketu Biedronka, który umożliwi pasażerom dojście na nowy przystanek. Zatrzymują się na nim autobusy linii nr 64 oraz 69 i 89. Od godziny 12:00 do 16:00 to od dziesięciu do dwunastu pojazdów na godzinę.

Przebudowa ma zwiększyć bezpieczeństwo i poprawić płynność ruchu. Inwestycję wybrano w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, w którym projekt poparło blisko dwustu głosujących. Prace wykonuje firma Strabag w ramach rozszerzenia ubiegłorocznego zadania realizowanego przy ulicy Stawowej na Błoniu. Roboty rozpoczęły się w połowie października i mają zakończyć się w pierwszej połowie grudnia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
14 dni temu

Przydałoby się wykonać zatoczkę dla autobusów w miejscu gdzie ma zostać przeniesiony przystanek.

Rita
13 dni temu

Szkoda ze przenoszą przystanek, bo nastepny jesionowa-bielicka jest bardzo daleko ,sprzedałby sie pomiędzy jeszcze.

Powiązane treści