Bydgoszcz
18C
Opady
59% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 16
17C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoKomunikacjaNowe tablice radarowe stanęły w Osielsku
tablice radarowe osielsko
04.10.2019 | 14:10

Nowe tablice radarowe stanęły w Osielsku

Na zdjęciu: Tablica radarowa przy ulicy Krakowskiej w Niwach.

Fot. Gmina Osielsko.

Gmina Osielsko ustawiła w trzech miejscach tablice radarowe. Informują one kierowców o przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Zimą tego roku władze gminy przeprowadziły ankietę, w której pytały mieszkańców o lokalizację nowych tablic. Były one efektem udanego – zdaniem gminy – testu tego urządzenia, przeprowadzonego przy ulicy Krakowskiej w Niwach. Największe poparcie mieszkańców uzyskała propozycja postawienia tablicy przy ulicy Bydgoskiej w Niemczu – oddano na nią 142 głosy, oraz przy ulicy Kolonijnej w Niemczu – 105 głosów. Te ulice są jednak drogami zarządzanymi przez powiat, który nie ma w planach zakupu i montażu tablic. – Jednakże w najbliższym czasie zarządca drogi przeanalizuje możliwość zastosowania przedmiotowych urządzeń, ich skuteczność i wpływ na bezpieczeństwo ruchu i podejmie decyzję o ewentualnym ich zastosowaniu na drogach powiatowych w miejscach najniebezpieczniejszych – przekazał w odpowiedzi na pismo wójta gminy Wojciecha Sypniewskiego dyrektor Wydziału Dróg Powiatowych Roman Stanisławski.

W ankiecie, przeprowadzonej w lutym i marcu gmina wskazała też propozycje lokalizacji tablic przy zarządzanych przez siebie ulicach. Propozycje zyskały jednak nieco mniej głosów, niż te dotyczące dróg powiatowych. Największe poparcie zyskało zamontowanie urządzenia przy ulicy Słonecznej w Żołędowie – na tę opcję oddano 79 głosów. 5 sierpnia gmina Osielsko umieściła zaproszenie do składania ofert na dostawę i montaż sześciu sztuk tablic radarowych.

Ostatecznie tablice stanęły w trzech lokalizacjach: przy ulicy Słonecznej w Żołędowie, Karpackiej w Niwach i Leśnej w Osielsku. Gmina planuje ustawienie kolejnych tego typu urządzeń – mieszkańcy podkreślają, że powinny one pojawić się przy ulicy Jana Pawła II w Osielsku, Słowackiego w Niemczu czy Kąty w Osielsku.

Zamontowane tablice pokazują faktyczną prędkość pojazdu. W przypadku przekroczenia wartości dopuszczalnej, na tablicy wyświetli się ostrzeżenie o grożącej za to karze i ilości punktów karnych. Urządzenia są zasilane panelami fotowoltaicznymi, a po zmroku – za pomocą akumulatorów. Ważnym elementem tablic jest moduł GSM, umożliwiający zdalny odczyt danych i zmiany parametrów pracy za pomocą portalu z dostępem online.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments