Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 16 • L 16
14C
Pt
18C
Sob
21C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowe życie kamienicy na Jagiellońskiej. Ożywa estetyka przy dworcu autobusowym [ZDJĘCIA]
Kamienica_ Jagiellońska 60 Bydgoszcz - SF (5)
02.02.2020 | 07:48

Nowe życie kamienicy na Jagiellońskiej. Ożywa estetyka przy dworcu autobusowym [ZDJĘCIA]

Prace prowadzone były na zlecenie Administracji Domów Miejskich.

Na zdjęciu: Tak wygląda wyremontowana kamienica przy ul. Jagiellońskiej 60.

Fot. Szymon Fiałkowski

Kamienica przy Jagiellońskiej 60 została wyremontowana. Prace prowadzone na zlecenie Administracji Domów Miejskich pochłonęły 300 tysięcy złotych. Miasto informuje, że można składać wnioski  o przyznanie dotacji na prace konserwatorskie.

Przebudowa była o bardzo ważna, gdyż kamienica jest wizytówką miasta. Bliskość dworca PKS oznacza, że w tym miejscu porusza się wiele osób, w tym turystów. Budynek liczący cztery kondygnacje został wzniesiony na początku XX wieku.

Remont polegał na odświeżeniu elewacji frontowej i szczytowej oraz balkonów. Ponadto dociepleniu został poddany dach i ściany od strony podwórza. Wymieniono drewniane elementy okien. Po remoncie budynek przybrał kolorystkę biało-oliwkową. Od strony głównego wejścia posiada stromy dach pokryty dachówką ceramiczną karpiówką. Wyróżnia ją również masywny szczyt w centralnej części budynku. Na fasadzie budynku zachowały się zdobienia w formie m.in. płaskich pilastrów, gzymsów, obramień okien oraz wnęk w płaszczyźnie budynku.

Do 15 lutego można składać wnioski do Miejskiego Konserwatora Zabytków w Bydgoszczy o przyznanie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków – informuje miasto.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści