Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowi szefowie służb powołani. Bydgoszczanka stanęła na czele CBA

Dodano: 20.12.2023 | 06:04

Na zdjęciu: Premier Donald Tusk wręczył nominację na stanowisko szefa CBA pochodzącej z Bydgoszczy Agnieszce Kwiatkowskiej - Gurdak.

Fot. Krystian Maj / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / materiały prasowe

Po wtorkowym (19 grudnia) posiedzeniu rządu, premier Donald Tusk wręczył nominacje szefom służb. Na czele dwóch z nich będą kobiety, a bydgoszczanka Agnieszka Kwiatkowska-Gołdak kierować będzie Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu.

Kwiatkowska-Gołdak to doświadczona funkcjonariuszka, wcześniej przez lata pracowała w Centralnym Biurze Śledczym Policji (2004 – 2015). W CBA służy od 2015 r., wcześniej pracowała w bydgoskiej delegaturze biura. Jak wspomina w rozmowie z Onet.PL, były rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, Kwiatkowska-Gołdak przyjęta do służby została tuż przed odejściem Pawła Wojtunika.

Na stanowisku szefa biura antykorupcyjnej agencji, bydgoszczanka zastąpiła Andrzeja Stróżnego i jeszcze we wtorek odbyła się uroczystość przekazania obowiązków szefa. Nowa szef CBA przywitała się z kadrą kierowniczą, funkcjonariuszami i pracownikami biura. Dodajmy, że w 2021 r., odznaczono ją brązowym medalem za długoletnią służbę.

To kolejna nominacja dla osoby z Bydgoszczy. Jak już informowaliśmy na naszych łamach, nowym szefem Krajowej Administracji Skarbowej został bydgoszczanin Marcin Łoboda (będzie także sekretarzem stanu w resorcie finansów), zaś jego zastępcą będzie inny bydgoszczanin Zbigniew Stawicki.

Premier wręczył także nominacje dla innych szefów służb. I tak, płk Dorota Kawecka przejęła zwierzchnictwo nad Służbą Wywiadu Wojskowego, gen. Jarosław Stróżyk został szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego, na czele Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego stanie płk Rafał Syrysko, a płk Paweł Szot będzie kierował pracami Agencji Wywiadu.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mateo
Mateo
3 miesięcy temu

Wszystko fajnie, wygrali wybory to obsadzają swoimi. Ale proszę mi wytłumaczyć, dlaczego polski Premier chce zlikwidować polską Telewizję i Polskie Radio ? To tak jakby angielski premier chciał zlikwidować BBC. Czy ktoś może mi jakoś to wytłumaczyć ? Dosłownie przypominają się czasy komuny i ja się teraz zaczynam tak czuć, jak w czasach komuny. Tylko wtedy był Jaruzelski, a teraz jest Tusk.

zzz
zzz
3 miesięcy temu

Co ty bredzisz pisowcu xD