[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy basen w Fordonie rośnie w szybkim tempie [ZDJĘCIA]

Dodano: 27.12.2019 | 15:17

Na zdjęciu: Basen powstaje przy sali gimnastycznej SP 67. W ramach prac budowlanych powstaje łącznik obu obiektów sportowych.

Fot. Błażej Bembnista

Firma Strabag ukończyła konstrukcję budynku nowego basenu przy szkole podstawowej nr 67 w Fordonie. Szybkie tempo prac wskazuje na to, że wykonawca ukończy inwestycje w zakładanym terminie, określonym na 31 października 2020 roku.

Podpisanie umowy na budowę pływalni nastąpiło pod koniec kwietnia. Kilka tygodni później ruszyły pierwsze prace budowlane – pracownicy Strabagu wyburzyli jedno z wejść do sali gimnastycznej (która sąsiaduje z powstającym basenem) oraz rozpoczęli roboty ziemne. Inwestycja przebiega zgodnie z planem – zakończono już budowę żelbetowej konstrukcji budynku oraz wykonano pokrycie dachowe. Obecnie trwa montaż przeszkleń i prace we wnętrzach obiektu. Podłączono także centralne ogrzewanie.

– Cały obiekt chcielibyśmy udostępnić mieszkańcom pod koniec przyszłego roku. Koszt prac budowlanych to ponad 33 mln zł

podkreśla urząd miasta.

Pływalnia przy SP 67 będzie wyposażona w basen o długości 25 metrów z sześcioma torami, basen do nauki pływania wyposażony w grzybek wodny, rwącą rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem, a także w brodzik dla niemowląt i dwie wanny z hydromasażem. Ważnym elementem pływalni będzie zjeżdżalnia rurowa o długości 58 metrów, wyposażona w multimedia i inne atrakcje. Kompleks basenowy będzie wyposażony w trybuny na 159 miejsc, zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, a także w dwie sauny suche fińskie. Planowana jest też realizacja siłowni i sali fitness. Basen na osiedlu Zofin będzie trzecim tego typu obiektem w Fordonie – obecnie mieszkańcy tej części Bydgoszczy mogą korzystać z pływalni przy XV Liceum Ogólnokształcącym na osiedlu Przylesie i basenu „Ikar” przy SP 65 na osiedlu Szybowników.

Warto wiedzieć, że kilka tygodni temu, ze sporym opóźnieniem, oddano do użytku „Piątą Falę” – basen przy V Liceum Ogólnokształcącym na Kapuściskach. W przyszłym roku miasto planuje też rozpocząć oczekiwaną realizacje pływalni na Miedzyniu – ta inwestycja początkowo miała być przeniesiona na kolejne lata, ale ostatecznie znalazła się ona w budżecie miasta na 2020 rok.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments