Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 0 • L -1
-4C
Wt
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
-3C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowy hotel w centrum Bydgoszczy. Powstanie w budynku biurowca [WIZUALIZACJE]
hotel bernardyńska bydgoszcz immobile
22.01.2019 | 13:15

Nowy hotel w centrum Bydgoszczy. Powstanie w budynku biurowca [WIZUALIZACJE]

Na zdjęciu: Tak będzie wyglądał budynek Projprzemu przy ulicy Bernardyńskiej 13 po przebudowie.

Fot. CDI Konsultanci Budowlani

Grupa Kapitałowa Immobile ujawniła wizualizacje nowego wyglądu budynku wieżowca Projprzemu przy ulicy Bernardyńskiej. Po przebudowie powstanie w nim hotel.

Obiekt przy ulicy Bernardyńskiej 13 powstał w 1964 roku. Przez lata znajdowała się w nim siedziba firmy Projprzem, która obecnie należy do Grupy Kapitałowej Immobile, a także inne spółki. W związku z przejęciem Projprzemu, jak i jego budynku, Immobile postanowiło zmienić dotychczasową funkcję obiektu. W pierwszej połowie 2019 roku rozpocznie się przebudowa wieżowca na cele hotelowe – w składzie grupy znajduje się też spółka Focus Hotels, która sprawuje piecze m.in. nad Hotelem Pod Orłem oraz innymi tego typu obiektami w Polsce. Jak zapowiadał w 2017 roku prezes Grupy Rafał Jerzy, hotel przy Bernardyńskiej będzie wykonany w standardzie trzygwiazdkowym.


CZYTAJ WIĘCEJ: Wieżowiec Projprzemu zmieni przeznaczenie


Dziś GKI ujawniła wizualizacje przebudowanego budynku. Zyska on szklaną elewację – dolne kondygnacje będą wykonane z płyt (prawdopodobnie kamiennych). Inżynierem kontraktu będzie inna spółka grupy, odpowiedzialna za inwestycje deweloperskie – CDI Konsultanci Budowlani.

Tak jak wcześniej informowaliśmy, pracownicy Projprzemu zostaną przeniesieni do nowego biurowca, powstałego nieopodal dotychczasowej siedziby – Immobile K3 przy placu Kościeleckich. Spółki grupy Immobile zajmą dwie kondygnacje obiektu. – Dynamiczny rozwój spółek Grupy Kapitałowej IMMOBILE spowodował konieczność przygotowania nowej siedziby. W związku z tym na dwóch ostatnich kondygnacjach powstają biura dedykowane dla naszej Grupy. Dzięki temu poszczególne spółki będą operować w jednym budynku – obecnie zajmują kilka różnych lokalizacji w Bydgoszczy – mówi Maciej Wawrzyniak, dyrektor ds. sprzedaży i zarządzania nieruchomościami.

Warto wspomnieć, że po otwarciu hotelu w centrum Bydgoszczy grupa zmieni przeznaczenie obiektu przy ulicy Modrzewiowej – istniejący tam obecnie Hotel Focus zostanie zamknięty, a budynek po nim będzie przebudowany na cele mieszkaniowe.

CZYTAJ WIĘCEJ: Znamy kolejnych najemców biurowca Immobile K3


Powiązane treści