[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Immobile K3 oddany do użytku. Znamy kolejnych najemców biurowca

Dodano: 21.01.2019 | 17:05

Na zdjęciu: Elewacja biurowca Immobile K3 przy placu Kościeleckich. Za projekt architektoniczny budynku odpowiada biuro CDF Architekci.

Fot. Stanisław Gazda

Budynek biurowy Immobile K3, zlokalizowany przy placu Kościeleckich, otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Ujawniono też kolejnych najemców obiektu – zagadką wciąż pozostaje część gastronomiczna biurowca, lecz właściciel obiektu zdradził już pewne szczegóły.

Budowa budynku o powierzchni 8800 mkw. rozpoczęła się wiosną 2016 roku. Zimą ubiegłego roku zakończono prace nad konstrukcją obiektu, który został oddany do użytku na przełomie roku. Już w tej chwili w obiekcie na Starym Mieście funkcjonuje kilka firm – dziś poznaliśmy jego kolejnych najemców.

Tak jak informowaliśmy w listopadzie, jako pierwsi do nowego budynku wprowadzili się pracownicy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – do Immobile K3 przeniesiono delegaturę, mieszczącą się dotychczas przy ulicy Długiej 47. Ponadto, w obiekcie otwarto nową siedzibę bydgoskiego oddziału firmy Aviva, specjalizującej się w ubezpieczeniach. W ubiegłym roku poinformowano też, że na placu Kościeleckich rozpocznie działalność nowy oddział firmy informatycznej Sii. Jak informuje Grupa Kapitałowa Immobile, wchodząca na bydgoski rynek spółka zajmie ponad 500m2 powierzchni na II kondygnacji, ale wraz z rozwojem oddziału ma stopniowo powiększać powierzchnie wynajmu.


CZYTAJ WIĘCEJ: Sii najemcą powierzchni w Immobile K3


W poniedziałek, 21 stycznia poznaliśmy kolejnych najemców biurowca. Tuż obok Sii swoje biura będzie miała firma finansowo-ubezpieczeniowa mFinanse, należącą do Grupy mBank S.A. mFinanse prowadzi blisko 200 placówek na terenie całej Polski, zatrudniając prawie tysiąc pracowników. Zajmuje się profesjonalnym doradztwem i pośrednictwem w zakresie produktów kredytowych, ubezpieczeniowych i oszczędnościowych. Niebawem swoją działalność rozpocznie też oddział Banku Ochrony Środowiska. W sali obsługi klienta, usytuowanej na parterze strony południowej Immobile K3, trwają prace wykończeniowe. Ponadto, na I kondygnacji usytuowana jest dodatkowa powierzchnia biurowa banku.

Ostatnie dwie kondygnacje budynku będą siedzibą spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Immobile. – Dynamiczny rozwój spółek Grupy Kapitałowej IMMOBILE spowodował konieczność przygotowania nowej siedziby. W związku z tym na dwóch ostatnich kondygnacjach powstają biura dedykowane dla naszej Grupy. Dzięki temu poszczególne spółki będą operować w jednym budynku – obecnie zajmują kilka różnych lokalizacji w Bydgoszczy – mówi Maciej Wawrzyniak, dyrektor ds. sprzedaży i zarządzania nieruchomościami. Warto dodać, że do nowej lokalizacji przeniesie się m.in. spółka Projprzem, mieszcząca się w położonym nieopodal Immobile budynku przy ulicy Bernardyńskiej – to właśnie w nim Grupa Kapitałowa chce w najbliższych miesiącach otworzyć nowy hotel. AKTUALIZACJA: Dzień po publikacji artykułu GKI ujawniła wizualizacje nowego wyglądu obiektu przy ulicy Bernardyńskiej.


ZOBACZ WIZUALIZACJE NOWEGO HOTELU W BYDGOSZCZY


Warto dodać, że w przyziemiu budynku powstaje lokal gastronomiczny, który prowadzony będzie przez jednego ze znanych bydgoskich restauratorów. Swoją tożsamość i profil nowej restauracji ujawni w dniu jej otwarcia. W najbliższych miesiącach Grupa Immobile zamierza sfinalizować kolejne umowy z najemcami powierzchni biurowej.