Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy komunikat o stanie zdrowie Przyjemskiego. Co ze startami w ten weekend?

Dodano: 04.09.2023 | 12:02

Na zdjęciu: Nadal nie wiadomo, kiedy Wiktor Przyjemski wróci do startów.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Abramczyk Polonia Bydgoszcz przedstawiła w poniedziałek przed południem nowy komunikat dotyczący stanu zdrowia Wiktora Przyjemskiego. Żużlowiec uległ kontuzji w ubiegłym tygodniu w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.

W turnieju, który miały wyłonić najlepszego juniora w kraju, Przyjemski był jednym z faworytów. Swój występ zakończył już jednak w pierwszym biegu, w którym dwukrotnie upadał na tor. Za pierwszym razem jeszcze bez konsekwencji, ale po drugim upadku musiał wycofać się z zawodów. Tor opuścił w karetce, a pierwsze badania w szpitalu wykazały uraz kręgu szyjnego.

Pierwszy komunikat dotyczący stanu zdrowia zawodnika Abramczyk Polonia Bydgoszcz wydała jeszcze przed weekendem. Wówczas klub informował, że badanie RTG nie wykazało złamań, ale na tomografie zauważono rysę na kręgu C2. Nie wiadomo było, jak poważny jest uraz. Przyjemski miał przejść następne badania w Bydgoszczy.

W poniedziałek Polonia przekazała kolejne wiadomości. Zawodnik czuje się dobrze i w najbliższych dniach będzie przechodził kolejne badania, po których będzie wiadomo więcej na temat stanu jego zdrowia i występów w nadchodzących zawodach.

– Wiemy, że bardzo czekacie na kolejne wiadomości, ale wszystkie szczegóły podajemy po badaniach i konsultacjach lekarskich, by przekazać Wam potwierdzone informacje – poinformował klub, życząc Przyjemskiemu dużo zdrowia.

Koniec startów w Szwecji

Mniej optymistyczne były informacje, które w weekend przekazała szwedzka drużyna Przyjemskiego, czyli Rospiggarna Hallstavik. Klub poinformował, że zawodnik zakończył sezon w Bauhaus-Ligan. Zamiast niego zakontraktowano Grzegorza Zengotę, który ma pomóc w półfinałowej rywalizacji z Vastervik.

Pierwszy sezon w Szwecji Wiktor Przyjemski zakończy więc z 9 występami, w których zanotował średnią 1,548, co daje mu 34 wynik w lidze.

Napięty grafik

Stan zdrowia Wiktora Przyjemskiego szczególnie interesuje kibiców Abramczyk Polonii, ponieważ w sobotę młodzieżowiec miał wystartować w bydgoskiej rundzie Tauron SEC, a w niedzielę w pierwszym meczu półfinałowym I ligi w Rybniku.

Udział w mistrzostwach Europy byłby ciekawym testem dla Przyjemskiego, który mógłby sprawdzić się przeciwko zdecydowanie bardziej doświadczonym rywalom, ale na swoim torze. Niedzielne spotkanie ligowe jest zaś niezwykle istotne dla bydgoskiego klubu.

Z Przyjemskim w składzie bydgoszczan można było uznać za nieznacznego faworyta rywalizacji z ROW-em, który będzie musiał radzić sobie bez Patricka Hansena. Tymczasem bez Przyjemskiego, czyli najlepszego zawodnika całej I ligi, Abramczyk Polonia traci swój największy atut. W tej sytuacji szanse na pokonanie rybniczan byłyby znacznie mniejsze, a nadzieje na sprawienie niespodzianki w finale – znikome.

Sobotni turniej Tauron SEC w Bydgoszczy rozpocznie się o godz. 20:00, natomiast niedzielny mecz w Rybniku o godz. 14:00. Tymczasem już w poniedziałek, 4 września o godz. 12:00 rozpoczyna się sprzedaż biletów na rewanżowy mecz Polonia – ROW w Bydgoszczy.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
kibic
5 miesięcy temu

Komunikat za komunikatem, ale tak de facto… nadal nic nie wiemy. Tylko tyle, że kontuzja jednak jest poważna i jeszcze nie wiadomo co dalej nastąpi. Czyli komunikat brzmi; „nie wiemy czy Wiktor MOŻE ryzykować starty czy jednak POWINIEN takiego ryzyka omijać”.
O, tyle wiemy po tym powyższym tekście.
Niech ten chłopak lepiej już sobie w tym sezonie da spokój, niech nie kusi losu, lecz przede wszystkim zadba o swoje zdrowie. Bez niego abramczykowa Polonia i tak jest samym dnem.
Zdrowie najważniejsze.

kibic
kibic
5 miesięcy temu

Sorry za oczywisty błąd gramatyczny; winno być; POWINIEN takiego ryzyka unikać, lub POWINIEN takie ryzyko omijać.
Trzymaj się Wiktor!

Zbigniew
Zbigniew
5 miesięcy temu

Teraz to prezes będzie miał świetna wymówkę, że nie awansowali bo mieli wielkiego pecha ,a tak bardzo chcieli!

kibic
kibic
5 miesięcy temu

Od chwili ukazania się tego tekstu na MB już aż 3 razy (!) miałem okazję na innych portalach przeczytać wypowiedzi ludzi z otoczenia Wiktora oraz jego samego, że w przyszłym sezonie koniecznie chce się rozwijać, więc wybierze Lublin, Gorzów lub Wrocław. No cóż, fajnie to zabrzmiało w sytuacji kontuzji – bo rodzima Polonia za swoje środki go najpierw wykuruje, a potem pan Wiktor ZDRADZI nas, bydgoskich kibiców i poleci w świat „się rozwijać”. A w Polonii, na własnych śmieciach się nie rozwija? Taka refleksja – jeśli on już teraz sam gada o porzuceniu swojego rodzinnego miasta, to może niech go… Czytaj więcej »

Zbigniew
Zbigniew
5 miesięcy temu

A ja myślę, że on już nie wystartuje w Polonii w tym sezonie nawet jak by mógł, obym sie mylił ,a nasz kochany prezes będzie miał wymówkę dlaczego nie weszli.

Tez kibic
Tez kibic
5 miesięcy temu

Podpisuję się pod wszystkimi powyższymi postami, bo myślę tak samo jak ich autorzy.
Przyjemski już wiele razy mówił, że dla sportowego rozwoju chce iść do Wrocka albo do Pacanowa. Głośno zapowiada zdradę Polonii i jej kibiców. Więc spadaj chłopcze do tego Lublina już teraz, jeszcze przed końcem sezonu i za kasę Sasina się lecz.
Straciłeś całą naszą sympatię.

Zbigniew
Zbigniew
5 miesięcy temu

W przyszłym sezonie to chyba Jurek z rodziną będzie chodził na mecze.