Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 12 • L 10
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
15C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowy market w Bydgoszczy. Budowa ruszy w tym roku
aldi gdańska bydgoszcz
09.08.2018 | 10:01

Nowy market w Bydgoszczy. Budowa ruszy w tym roku

Niemiecka sieć dyskontów zamierza wybudować sklep w pobliżu trasy W-Z.

Na zdjęciu: Teren między Gdańską a Kościuszki. Tu powstanie nowy sklep niemieckiej sieci.

Fot. BB

Kolejny sklep sieci Aldi powstanie w Bydgoszczy. Spółka stara się o pozwolenie na budowę dla terenu przy ulicy Gdańskiej 133.

Działka, sięgająca aż do ulicy Tadeusza Kościuszki, znajduje się w pobliżu skrzyżowania Gdańskiej z trasą W-Z. Od kilku lat jest pusta – do niedawna znajdował się tam pawilon, który został jednak wyburzony. W najbliższym czasie ma tam powstać czwarty w Bydgoszczy sklep Aldi. Spółka złożyła już wniosek o pozwolenie na budowę budynku handlowego wraz z infrastrukturą drogową, chodnikami i parkingiem.

Rozpoczęcie budowy nowego sklepu ALDI planowane jest na IV kwartał 2018 roku – mówi MetropoliaBydgoska.PL Agnieszka Stachura, Specjalista Działu Nieruchomości i Ekspansji Aldi.

Sklep będzie zlokalizowany w obrębie ścisłego centrum Bydgoszczy, w otoczeniu kamienic. Pierwsze informacje o inwestycji wzbudziły niepokój co do jej architektury. Dlaczego spółka zdecydowała się na inwestycje w tej lokalizacji?

– Wybrana przez nas lokalizacja jest przede wszystkim bardzo wygodna dla naszych klientów, znajduje się bowiem w głównym ciągu komunikacyjnym. W zgodzie z obowiązującymi regulacjami prawnymi planujemy wybudowanie wolno-stojącego budynku, który wyróżni sieć sklepów ALDI na tle konkurencji, przy jednoczesnym poszanowaniu krajobrazu architektonicznego okolicy. Nasz sklep będzie się wizualnie wpisywał w część istniejącej już zabudowy – komentuje Stachura.


Powiązane treści