Bydgoszcz
3C
Mżawka
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 3 • L 3
4C
Pt
8C
Sob
10C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowy plac zabaw na Wyspie Młyńskiej. Kolejne są w budowie
31.05.2018 | 17:59

Nowy plac zabaw na Wyspie Młyńskiej. Kolejne są w budowie

Plac zabaw jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na zdjęciu: W otwarciu placu zabaw wzięli udział (od lewej): Monika Kania (prezes stowarzyszenia "Bez ograniczeń"), Agnieszka Łukomska (współinicjatorka budowy), Krzysztof Kranz (pełnomocnik prezydenta do spraw osób niepełnosprawnych), Ireneusz Nitkiewicz (radny SLD) i Rafał Bruski (prezydent miasta).

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoszcz wzbogaciła się o nowy plac zabaw. Jest on także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Wszyscy widzimy to szczęście na twarzach – mówi prezydent Rafał Bruski. Włodarz grodu nad Brdą przypomniał, że do 2011 roku na obszarach miejskich nie było żadnego placu zabaw, który byłby dostosowany dla osób niepełnosprawnych. – Teraz jest ich dwadzieścia dwa, a kolejnych pięć jest w budowie – dodaje Bruski. Niebawem, takie place mają zostać otwarte w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku (ogłoszono przetarg na wykonanie prac, które mają rozpocząć się w lipcu i – według wstępnych założeń – potrwają około dwóch miesięcy) oraz przy ul. Karpackiej (przy Szkole Podstawowej 56) czy na terenie skweru 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich na Błoniu. W tych przypadkach kończy się zbieranie niezbędnej dokumentacji do przeprowadzenia prac.

– 31 maja obchodzę urodziny i to jest najwspanialszy prezent dla mnie – dodaje radny Ireneusz Nitkiewicz, który jest jednym z inicjatorów budowy takiego placu. – To kolejny etap łamania barier. W latach 90., była walka z trzema schodami, ona cały czas trwa – przyznaje Nitkiewicz.

– Dziękujemy za to, co już zostało zrobione i wierzymy, że powstanie coraz więcej miejsc, w których będziemy mogli my, rodzice dzieci niepełnosprawnych, przebywać razem ze swoimi pociechami – mówiła podczas konferencji Agnieszka Lukowska, która jest jedną z inicjatorek budowy tego placu. Jak dodaje, niebawem ma powstać specjalna huśtawka dla wózków. Na razie przechodzi ona atesty.

Na placu zabaw została zamontowana huśtawka typu bocianie gniazdo, czy drewniany domek z elementami zabawowymi. Dostępna jest także mini karuzela, na którą można wjechać wózkiem, a także tablica do nauki alfabetu Braile’a. Plac wykonano specjalną nawierzchnią z poliuretanu. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 200 tysięcy złotych.


Powiązane treści