Bydgoszcz
25C
Niebo częściowo zachmurzone
50% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 26 • L 25
24C
Pt
24C
Sob
21C
Nd
22C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoNowy plan miejscowy dla osiedla Eskulapa. Uwzględnia południowo-wschodnią obwodnicę Bydgoszczy
OSIEDLE ESKULAPA BYDGOSZCZ
07.07.2021 | 11:14

Nowy plan miejscowy dla osiedla Eskulapa. Uwzględnia południowo-wschodnią obwodnicę Bydgoszczy

Na zdjęciu: Tereny przy ulicy Sybiraków na osiedlu Eskulapa mają być przeznaczone na usługi oświatowe oraz usługi zdrowia lub publiczne.

Fot. BB/archiwum

Miejska Pracownia Urbanistyczna pracuje nad nowym planem zagospodarowania przestrzennego dla części osiedla Eskulapa. Projekt dokumentu obejmuje tereny wokół ulicy Jasinieckiej i Pod Skarpą i uwzględnia planowaną od wielu lat południowo-wschodnią obwodnicę Bydgoszczy.

Tworzenie nowego planu dla części osiedla położonego między Nowym Fordonem a Myślęcinkiem rozpoczęły się w 2018 roku. Obszar nowego dokumentu o nazwie „Osiedle Eskulapa – Jasiniecka” obejmuje teren pomiędzy ulicą Ciszewskiego, rejon przyszłej obwodnicy południowo-wschodniej i ulicy Pod Skarpą oraz zabudowania pomiędzy Pod Skarpą i Sybiraków. Plan nie obejmuje kompleksu mieszkaniowego wybudowanego przez Nordic Development, ale w jego obszarze znajdą się natomiast bloki wojskowe. Dokument częściowo zmieni uchwalony przez radę miasta w 2001 roku plan dla osiedla Eskulapa, ale też określi sposób zagospodarowania terenów po zachodniej stronie ulicy Jasinieckiej, które do tej pory nie były objęte planem miejscowym.


CZYTAJ TAKŻE: Przy ulicy Pod Skarpą od zimy straszy uszkodzona bariera. Co w tej sprawie robi ZDMiKP?


Obecnie MPU prosi rady osiedla i inne instytucje o zaopiniowanie przyjętych w projekcie rozwiązań funkcjonalno-przestrzennych. Dopiero po uzyskaniu ustawowo wymaganych opinii i uzgodnień wizja dokumentu zostanie wyłożona do wiadomości publicznej, co pozwoli mieszkańcom składać uwagi do planu. Mając jednak na uwagę rosnące zainteresowanie najbliższym otoczeniem i istotnym znaczeniu planów miejscowych dla mieszkańców, publikujemy projekt dokumentu, tak by zainteresowani mogli zapoznać się z nim i móc przygotować się do trybu konsultacji.

Zapisy projektowanego planu zagospodarowania przestrzennego zakładają (tak jak obecnie obowiązujący dokument), że tereny pomiędzy Trybowskiego, Jasiniecką i Sybiraków mają być przeznaczone na funkcję oświatowe. Przy Sybiraków – obok uwzględnionego w planie jako teren zieleni obszaru istniejącego placu zabaw – może powstać budynek z usługami zdrowia bądź usługami publicznymi.
Projekt planu uwzględnia też zapowiadaną od lat budowę obwodnicy południowo-wschodniej – czyli trasy, która miałaby połączyć węzeł Lotnisko przy drodze na Stryszek z Osielskiem przez Glinki, Kapuściska, tereny przemysłowe w rejonie dawnego Zachemu, Brdyujście i Fordon. Obwodnica miałby zostać poprowadzona na zachód od ulicy Jasinieckiej – w miejscu obecnego skrzyżowania Jasinieckiej z ulicą Ciszewskiego (przy lesie) zaplanowano wielkie rondo, które miałoby łączyć obwodnicę z wymienionymi wyżej ulicami. Między obwodnicą a Jasiniecką zaplanowano tereny usługowe (tuż przy planowanym rondzie), zabudowy wielorodzinnej z usługami (teren naprzeciwko skrzyżowania Jasinieckiej z Sybiraków) czy zabudowy jednorodzinnej z usługami (w obszarze pomiędzy Jasiniecką, Pod Skarpą a planowaną drogą do Osielska). Po zachodniej stronie obwodnicy zaplanowano m.in. teren zamieszkania zbiorowego z usługami.

Z częścią opisową planu można zapoznać się TUTAJ, a z jego rysunkiem – KLIKAJĄC TUTAJ.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
22 dni temu

Południowo-wschodnia obwodnica na północy Fordonu?

Leszek
Leszek
15 dni temu

Wschodnia obwodnica Bydgoszczy powinna znajdować się na wschód od Fordonu.

Marcin
Marcin
11 dni temu

na wschód od Fordonu jest Wisła.
Akurat pomysł wschodniej obwodnicy miasta, która pozwoli dostać sie z Fordonu na Kapuściska, Wyżyny czy do Solca Kujawskiego jest bardzo madry.
Niestety ta droga jest w planach od 10 lat i jak na razie NIC nas do niej nie przybliżyło.
Pozostawienie miejsca w PZP o niczym jeszcze nie świadczy.

Miejsce na tramwaj w Fordonie było 30 lat 🙂

Powiązane treści