Bydgoszcz
-3C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H -2 • L -4
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoNowy plan miejscowy dla osiedla Eskulapa. Uwzględnia południowo-wschodnią obwodnicę Bydgoszczy
OSIEDLE ESKULAPA BYDGOSZCZ
07.07.2021 | 11:14

Nowy plan miejscowy dla osiedla Eskulapa. Uwzględnia południowo-wschodnią obwodnicę Bydgoszczy

Na zdjęciu: Tereny przy ulicy Sybiraków na osiedlu Eskulapa mają być przeznaczone na usługi oświatowe oraz usługi zdrowia lub publiczne.

Fot. BB/archiwum

Miejska Pracownia Urbanistyczna pracuje nad nowym planem zagospodarowania przestrzennego dla części osiedla Eskulapa. Projekt dokumentu obejmuje tereny wokół ulicy Jasinieckiej i Pod Skarpą i uwzględnia planowaną od wielu lat południowo-wschodnią obwodnicę Bydgoszczy.

Tworzenie nowego planu dla części osiedla położonego między Nowym Fordonem a Myślęcinkiem rozpoczęły się w 2018 roku. Obszar nowego dokumentu o nazwie „Osiedle Eskulapa – Jasiniecka” obejmuje teren pomiędzy ulicą Ciszewskiego, rejon przyszłej obwodnicy południowo-wschodniej i ulicy Pod Skarpą oraz zabudowania pomiędzy Pod Skarpą i Sybiraków. Plan nie obejmuje kompleksu mieszkaniowego wybudowanego przez Nordic Development, ale w jego obszarze znajdą się natomiast bloki wojskowe. Dokument częściowo zmieni uchwalony przez radę miasta w 2001 roku plan dla osiedla Eskulapa, ale też określi sposób zagospodarowania terenów po zachodniej stronie ulicy Jasinieckiej, które do tej pory nie były objęte planem miejscowym.


CZYTAJ TAKŻE: Przy ulicy Pod Skarpą od zimy straszy uszkodzona bariera. Co w tej sprawie robi ZDMiKP?


Obecnie MPU prosi rady osiedla i inne instytucje o zaopiniowanie przyjętych w projekcie rozwiązań funkcjonalno-przestrzennych. Dopiero po uzyskaniu ustawowo wymaganych opinii i uzgodnień wizja dokumentu zostanie wyłożona do wiadomości publicznej, co pozwoli mieszkańcom składać uwagi do planu. Mając jednak na uwagę rosnące zainteresowanie najbliższym otoczeniem i istotnym znaczeniu planów miejscowych dla mieszkańców, publikujemy projekt dokumentu, tak by zainteresowani mogli zapoznać się z nim i móc przygotować się do trybu konsultacji.

Zapisy projektowanego planu zagospodarowania przestrzennego zakładają (tak jak obecnie obowiązujący dokument), że tereny pomiędzy Trybowskiego, Jasiniecką i Sybiraków mają być przeznaczone na funkcję oświatowe. Przy Sybiraków – obok uwzględnionego w planie jako teren zieleni obszaru istniejącego placu zabaw – może powstać budynek z usługami zdrowia bądź usługami publicznymi.
Projekt planu uwzględnia też zapowiadaną od lat budowę obwodnicy południowo-wschodniej – czyli trasy, która miałaby połączyć węzeł Lotnisko przy drodze na Stryszek z Osielskiem przez Glinki, Kapuściska, tereny przemysłowe w rejonie dawnego Zachemu, Brdyujście i Fordon. Obwodnica miałby zostać poprowadzona na zachód od ulicy Jasinieckiej – w miejscu obecnego skrzyżowania Jasinieckiej z ulicą Ciszewskiego (przy lesie) zaplanowano wielkie rondo, które miałoby łączyć obwodnicę z wymienionymi wyżej ulicami. Między obwodnicą a Jasiniecką zaplanowano tereny usługowe (tuż przy planowanym rondzie), zabudowy wielorodzinnej z usługami (teren naprzeciwko skrzyżowania Jasinieckiej z Sybiraków) czy zabudowy jednorodzinnej z usługami (w obszarze pomiędzy Jasiniecką, Pod Skarpą a planowaną drogą do Osielska). Po zachodniej stronie obwodnicy zaplanowano m.in. teren zamieszkania zbiorowego z usługami.

Z częścią opisową planu można zapoznać się TUTAJ, a z jego rysunkiem – KLIKAJĄC TUTAJ.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
5 miesięcy temu

Południowo-wschodnia obwodnica na północy Fordonu?

Leszek
Leszek
4 miesięcy temu

Wschodnia obwodnica Bydgoszczy powinna znajdować się na wschód od Fordonu.

Marcin
Marcin
4 miesięcy temu

na wschód od Fordonu jest Wisła.
Akurat pomysł wschodniej obwodnicy miasta, która pozwoli dostać sie z Fordonu na Kapuściska, Wyżyny czy do Solca Kujawskiego jest bardzo madry.
Niestety ta droga jest w planach od 10 lat i jak na razie NIC nas do niej nie przybliżyło.
Pozostawienie miejsca w PZP o niczym jeszcze nie świadczy.

Miejsce na tramwaj w Fordonie było 30 lat 🙂

Powiązane treści