Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy wiadukt w ciągu Armii Krajowej już otwarty!

Dodano: 06.09.2023 | 16:01

Na zdjęciu: Wiadukt zachodni w ciągu alei Armii Krajowej otwarto w środę, 6 września po południu.

Fot. ZDMiKP

Dziś (6 września) po południu otwarty został przebudowany wiadukt zachodni w ciągu alei Armii Krajowej – samochody jadące z Osielska w stronę ronda Fordońskiego mogą już poruszać się nową przeprawą.

Przebudowa drugiego wiaduktu w ciągu drogi BydgoszczOsielsko rozpoczęła się rok temu. Stara konstrukcja została rozebrana, a w jej miejscu powstała nowa, podobna do oddanego trzy lata temu wiaduktu wschodniego. Podczas prac nie obyło się bez problemów – z powodu licznych transportów kolejowych przewożących węgiel, wyburzenie 40-letniego obiektu zostało czasowo wstrzymane.

Nowy wiadukt był praktycznie gotowy już od kilku tygodni. Na początku sierpnia pomyślnie przeszedł on próby obciążeniowe, co pozwoliło dziś (6 września) udostępnić go do ruchu. – Zachowane zostały dwa pasy ruchu dla samochodów, natomiast zlikwidowany został nieużywany pas awaryjny, a odzyskane w ten sposób miejsce przeznaczyliśmy na chodnik i drogę rowerową. Wybudowaliśmy też nasypy i nowe schody po obu stronach torów kolejowych – podkreśla Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP. W najbliższych tygodniach przy konstrukcji będą jeszcze prowadzone mniejsze prace przy schodach, chodnikach i nasypach. Po ich zakończeniu otwarty zostanie przejazd pod obiektem w ciągu ulicy Modrzewiowej.

Wkrótce pod obiektem na betonowych przyczółkach, wymalowane zostanie graffiti z elementami przyrody. W obrębie inwestycji nasadzonych zostanie też ponad 200 drzew – dodaje Okoński. Koszt zrealizowanej inwestycji to blisko 30 milionów złotych. Wykonawca prac – Mostostal Kielce – udzielił 15-letniej gwarancji na wykonane prace.

Wiadukty wraz z dwujezdniową aleją Armii Krajowej oddano do użytku w 1984 roku. Z historią budowy trasy nazywanej wówczas 40-Lecia Polski Ludowej zapoznasz się TUTAJ.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obywatel
Obywatel
3 miesięcy temu

No to Panowie policjańci z laserówką szybciuto szybciutko , polowanie czas zacząć

Zuzanna
Zuzanna
3 miesięcy temu

Wielka szkoda, że przy okazji nie pomyślano o zrobieniu choćby skromnego parkingu u podnóża nasypu, vis-a-vis cmentarza i kościoła. W zamian tego posadzono drzewa, a samochodów nie ma gdzie postawić.

Adriana
Adriana
3 miesięcy temu

Bardzo dobra wiadomość w tej rozkopanej Bydgoszczy!

MIC
MIC
3 miesięcy temu

ale asfalt nierówny…

Jeremi
Jeremi
2 miesięcy temu

Co z tego , że wiadukt otworzyli jak terez rozpoczęli remont E261 (wyjazd z Bydgoszczy na ten wiadukt). Jeden pas zamknięty na wysokości Orlenu. I znowu stoi sie w korku tylko z innego powodu – SUPER!!!