Bydgoszcz
2C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 4 • L 0
9C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNowy zawodnik Abramczyk Polonii w ogniu pytań kibiców. „Chcę zdobywać dużo punktów dla drużyny”
14.02.2021 | 17:42

Nowy zawodnik Abramczyk Polonii w ogniu pytań kibiców. „Chcę zdobywać dużo punktów dla drużyny”

Na zdjęciu: Adrian Gała ma być w sezonie 2021 jednym z liderów I-ligowej Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Adrian Gała był drugim gościem spotkania z żużlowcami I-ligowej Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, spotkania organizowane przez Stowarzyszenie Pomagamy Polonii odbywa się w formie online. Tak przebiegało w ubiegłym tygodniu spotkanie z Grzegorzem Zengotą, który odpowiadał na pytania kibiców. Teraz kolejnym gościem był Adrian Gała, który do Polonii przeniósł się ze Startu Gniezno.


CZYTAJ WIĘCEJ: W Bydgoszczy odbędzie się finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów


Nie jestem typem zawodnika, któremu wszystko od początku przychodziło dosyć łatwo. Wiedziałem, że muszę skupić się na pracy i stuprocentowo skupić się na żużlu. Staram się być lepszym zawodnikiem z każdym rokiem i taki jest mój cel przy każdym sezonie. Cieszę się, że tą pracą i systematycznością podnoszę swoje umiejętności. Na pewno chcę dalej iść w tym kierunku – mówił Gała. Co nowy zawodnik Abramczyk Polonii powiedział o składzie, jaki został zbudowany na sezon 2021? – Mamy fajną drużynę, z każdym zawodnikiem się dogadamy – dodał. Podkreślił, że z obecnej kadry Polonii, miał bardzo dobry kontakt z Wadimem Tarasienką, z którym w przeszłości jeździł już w barwach klubu z Gniezna. – Dobre relacje mam też z Davidem Bellego, Grzesiek Zengota to jest też człowiek, którego nie da się nie lubić, bardzo pozytywna postać – mówił dalej.

Skąd decyzja na transfer do Bydgoszczy? – Po zeszłym sezonie poczułem, że potrzebuję zmiany otoczenia i nowego klubu, żeby dalej się rozwijać, zmienić otoczenie, tor, trochę team. Trochę zmian w tym roku poczyniłem. Miałem parę propozycji z pierwszej ligi, ale Bydgoszcz naprawdę mocno się odradza i pan Jerzy Kanclerz mocno mnie naciskał. Zdecydowałem się, że to będzie dla mnie najlepsze miejsce do podnoszenia swoich umiejętności w tym momencie. Mam nadzieję, że ta współpraca nie będzie trwała rok – odpowiedział. Kibice pytali Gałę o to, czy lubi obiekt na Sportowej 2. – Lubię, to też było jednym z powodów dla których chciałem jeździć w Bydgoszczy. Ten tor jest stworzony do ścigania, ja uwielbiam się ścigać i sprawia to przyjemność. Na takim torze przygotowanym jak w Bydgoszczy, tych możliwości jest dużo – przyznał.

Gała był dopytywany o to, jak przebiegają jego przygotowania do sezonu ligowego. – Przygotowania sprzętowe zmierzają ku końcowi. Motocykle mam gotowe do pierwszych treningów, silniki też mam pozbierane od tunerów – powiedział i dodał, że przygotowania fizyczne rozpoczął w grudniu. – Styczeń i czas do połowy lutego mamy najbardziej pracowity i najmocniejszy. W przyszłym tygodniu udaję się też na swój obóz do Jakuszyc, gdzie będę jeździł na nartach biegowych. Te przygotowania są intensywne – dodał.

– Przychodząc do Polonii to nie myślałem o tym, żeby walczyć o skład, tylko o to by być mocnym punktem drużyny. O tym tylko myślę, a nie o walce o skład. Chcę zdobywać dużo punktów dla drużyny i tylko to mam w głowie – odpowiedział na pytanie innego z kibiców, który dopytywał go o to, czy jest gotów walczyć o miejsce w składzie z Joshem Grajczonkiem. Nowy zawodnik Abramczyk Polonii przyznał też, że swoją bazę sprzętową będzie miał zarówno w Bydgoszczy, jak i w Toruniu (z tego miasta będzie pochodził też mechanik, który ma współpracować z zawodnikiem).

Nowy zawodnik Abramczyk Polonii w tym sezonie, oprócz startów w lidze polskiej, będzie startować także w ligach szwedzkiej i rosyjskiej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści