Bydgoszcz
9C
Słonecznie
75% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 11 • L 8
11C
Pon
9C
Wt
10C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoO krok od pożaru w Myślęcinku! Na ścieżce w Ogrodzie Botanicznym rozpalono ognisko
myślęcinek bydgoszcz
26.07.2021 | 15:06

O krok od pożaru w Myślęcinku! Na ścieżce w Ogrodzie Botanicznym rozpalono ognisko

Na zdjęciu: Ognisko rozpalono przy bramie myślęcińskiego Ogrodu Botanicznego.

Fot. LPKiW

Leśny Park Kultury i Wypoczynku przestrzega przed nielegalnym używaniem ognia na jego terenie. Niewiele brakowało, a w poniedziałek nad ranem pozostałości ogniska, rozpalonego na… ścieżce w Ogrodzie Botanicznym, doprowadziłby do groźnego pożaru na terenie „zielonych płuc” Bydgoszczy.

W poniedziałek (26 lipca) rano pracownicy LPKiW przy wejściu do Ogrodu Botanicznego natknęli się na dogasające ognisko. – Rozpalone ono zostało na dojściu do bramy ułożonym z kostki. Tylko szybka reakcja pozwoliła zapobiec nieszczęściu, ponieważ ogień nadal się tlił, a kostka była bardzo rozgrzana i wstające słońce mogło wspomóc rozprzestrzenianie się pożaru traw rosnących tuż obok drogi. Łatwo sobie wyobrazić konsekwencje takiego przebiegu zdarzeń – informuje Sandra Tyczyno, rzeczniczka Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku.

Pracownicy LPKiW apelują, aby samowolnie nie organizować ognisk w Myślęcinku. Dozwolony jest wyłącznie grill w wyznaczonym miejscu na polanie naprzeciwko stoku i to przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i porządku. Ognisko przygotowują wyłącznie pracownicy parku – i po wcześniejszym ustaleniu terminu.

– Szkodę wyrządzić może nie tylko bezrefleksyjne wzniecanie ognia. Śmieci wyrzucane w krzaki, a szczególnie butelki, to też potencjalne źródło zaprószenia ognia. Dlatego pamiętajmy o tym, szczególnie w tak upalne dni jak obecne. Myślęcinek jest naszym wspólnym dobrem, każdy bydgoszczanin dokłada cegiełkę do jego utrzymania – przypomina Tyczyno.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści