Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Co zaplanowano w Bydgoszczy?
Dodano: 02.05.2016 | 14:00Na zdjęciu: Uroczystości odbędą się na Starym Rynku.
Fot. wolny dostęp
225 lat temu uchwalono Konstytucję 3 Maja. Od tego czasu dzień ten jest uznawany za ważne święto narodowe, które jest obchodzone w całej Polsce. Jak będą wyglądać obchody w Bydgoszczy?
Tegoroczna uroczystość rozpocznie się o godz. 11:00 mszą św. na Starym Rynku. Nabożeństwo poprowadzi ksiądz biskup Jan Tyrawa. Po wspólnej modlitwie rozpoczną się główne uroczystości.
Najpierw nastąpi odegranie hymnu państwowego i podniesienie flagi. Później rozpoczną się okolicznościowe przemówienia. Głos zabiorą najważniejsi przedstawiciel władzy w naszym mieście i województwie: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.
Uroczystość uświetnić ma pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy oraz Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”.
- Moc atrakcji dla małych i dużych. Bydgoski Festiwal Nauki powraca! - 28 października 2025
- „TO” powraca do sieci Multikino! - 17 października 2025
- ASPIRE – jedyna taka inwestycja w Bydgoszczy. Przy skarpie, na Toruńskiej powstają nowe apartamentowce [ZDJĘCIA] - 14 października 2025






![Dożynki wojewódzkie w Myślęcinku za nami [ZDJĘCIA] Dożynki_wojewódzkie_fot-Tomasz_Czachorowski-101](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/09/Dozynki_wojewodzkie_fot-Tomasz_Czachorowski-101-150x150.jpg)
![Nagrody marszałka. Pawełczak, Muzeum Mydła, Pesa i bydgoscy naukowcy wyróżnieni [ZDJĘCIA] 20250930_nagrody_sport_fot_mikolaj_kuras-1](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/10/20250930_nagrody_sport_fot_mikolaj_kuras-1-150x150.jpg)


