[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Obywatele ujęli pijanego kierowcę. Miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie

Dodano: 07.09.2022 | 11:49

Na zdjęciu: Obywatele zatrzymali pijanego kierowcę.

Fot. Szymon Fiałkowski

Obywatele sami wyeliminowani z ruchu pijanego kierowcę. Po przyjeździe policji został on zatrzymany.

We wtorek, 6 września 2022 roku po godz. 20:00 szubińska policja otrzymała zgłoszenie o ujęciu pijanego kierowcy. Na miejsce został wysłany patrol. Kobieta i mężczyzna, którzy zatrzymali pijanego 54-latka, opowiedzieli funkcjonariuszom o całym zdarzeniu.

Kobieta jechała autem za peugeotem, którego sposób jazdy wydał jej się podejrzany. Kiedy samochód zatrzymał się, jadąca za nim kobieta zrozumiała, że kierujący 54-latek jest kompletnie pijany. W odebraniu mu kluczyków pomógł jej poproszony o pomoc przechodzeń.

Policja zatrzymała 54-latka i zabrała go na komisariat. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila w organizmie zatrzymanego. Mieszkaniec powiatu chełmińskiego stracił prawo jazdy i trafił do aresztu. 

Mężczyźnie zostaną postawione zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia aut.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments