Bydgoszcz
15C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 16 • L 14
13C
Pt
14C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
12C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaOd 1 października zmiany w komunikacji. Trasy dwóch linii zostaną wydłużone
bilety, zdmikp, autobus, komunikacja, kasownik - st
25.09.2018 | 19:53

Od 1 października zmiany w komunikacji. Trasy dwóch linii zostaną wydłużone

Na zdjęciu: archiwum

Fot. ST

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował o zmianach w komunikacji publicznej, które nastąpią od 1 października. Trasy linii 73 i 82 zostaną wydłużone do nowych pętli.

Po wybudowaniu ulic Matki Teresy z Kalkuty, Trybowskiego i Jasineckiej ustalono nowy przebieg linii 73 i 82. 73 zaczęła kursować z ominięciem osiedla Przylesie, przez ulice Matki Teresy, Trybowskiego i Jasiniecką do dotychczasowej pętli przy ulicy Pod Skarpą. 82 po wjeździe z Pod Skarpą w głąb osiedla kończyła swój bieg na przystanku Matki Teresy/Rydygiera.

Wraz z rozbudową terenów przy ulicy Zamczysko, zaistniała konieczność doprowadzenia tam komunikacji publicznej. Po remoncie tej drogi, wydział organizacji transportu ZDMiKP zdecydował się na przedłużenie trasy linii 82 do pętli przy ulicy Zamczysko. Zmiany obejmą też trasę linii 73.

73_82

Linia 82 zostanie skierowana do nowej pętli Zamczysko następującą trasą: Pod Skarpą – Matki Teresy – Trybowskiego – Jasiniecka – Pod Skarpą – Zamczysko. Autobus będzie zatrzymywał się na nowym przystanku Pod Skarpą/Przemysła II.

Linia 73 zostanie za to przedłużona na nową pętlę Eskulapa, zlokalizowaną przy skrzyżowaniu Pod Skarpą z Matki Teresy i Grussa.


Powiązane treści