Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Od marca Skuberem po Bydgoszczy! Ruszy nowa usługa transportowa

Dodano: 17.01.2019 | 10:59

Na zdjęciu: Skuter Skubera.

Fot. Skuber.

Spieszysz się gdzieś? No to klikasz w aplikacji na najbliższy skuter! Przyjeżdża po Ciebie, wsiadasz, płacisz, dojeżdżasz i po problemie! W marcu (w pierwszym dniu wiosny) w siedemnastu miastach w Polsce – wśród nich są Bydgoszcz i Toruń – wystartuje Skuber, czyli  transport osób i przesyłek skuterami, a z czasem małymi samochodami elektrycznymi.

Twórcy Skubera zapowiadają, że do 30 kwietnia wszystkie przejazdy będą realizowane bezpłatnie. To czas, który pozwoli platformie uzyskać opinie od jak najszerszego grona użytkowników, przetestować usługi oraz wprowadzić niezbędne modyfikacje.

Usługa działać ma dokładnie tak samo jak Uber, z tą różnicą, że kierowcy  poruszać się będą skuterami. Pojazd zamawiać się będzie za pomocą aplikacji. W bagażniku skutera ma, zgodnie z polskim prawem, znajdować się kask dla pasażera, miejsce na torbę oraz peleryna do ochrony przed wilgocią. Czas dojazdu skutera do klienta ma wynieść od trzech minut i nie być dłuższy niż 8 minut. Cena przejazdu za jeden kilometr to tylko 0,90 zł, niezależnie od tego czy będzie on realizowany skuterem czy w niedalekiej przyszłości małym miejskim autem elektrycznym.

Skuber chce w 17 miastach, zatrudnić blisko 70 tys. kierowców. Może nim zostać każdy posiadacz skutera, który pomyślnie przejdzie weryfikację. Rejestracja dla nowych kierowców rusza poprzez stronę internetową Skubera 11 lutego. Po nadesłaniu zgłoszenia, kierowca odbędzie rozmowę kwalifikacyjną. Później jego pracę będą oceniali niezależni konsultanci.

Najważniejsze cechy usługi: Flota Skuberato skuteryelektryczne i spalinowe oraz małe auta elektryczne. Cennik „przewóz osób” 1 km/0,90 zł + opłata startowa 4zł. Cennik „przesyłki kurierskie” 1 km/1,80 zł + opłata startowa 8zł. Start 21 marca 2019 roku. Obsługa przez aplikację mobilną (płatności, opinie, zamówienia). Czas oczekiwania na kierowcę 3-8 minut.