Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 14 • L 14
14C
Nd
14C
Pon
11C
Wt
12C
Sr
5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaOd soboty zmiany w komunikacji. Zaczyna się remont torowiska na Kapuściskach
wojska polskiego bydgoszcz
03.04.2018 | 14:08

Od soboty zmiany w komunikacji. Zaczyna się remont torowiska na Kapuściskach

Wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji tramwajowej.

Na zdjęciu: W ramach przebudowy na pętli Kapuściska powstanie dodatkowy tor.

Fot. Stanisław Gazda

W sobotę rozpocznie się przebudowa torowiska na Kapuściskach. W związku z pracami na ulicy Wojska Polskiego i pętli Kapuściska dojdzie do zmian w komunikacji.

Remont torowiska na Kapuściskach jest pierwszą z pięciu planowanych inwestycji tramwajowych, które w najbliższych latach zostaną zrealizowane w Bydgoszczy. Prace obejmą przebudowę odcinka od ulicy Baczyńskiego do Chemicznej wraz z pętlą tramwajową – powstaną na niej trzy tory do zawracania oraz miejsce do postoju autobusów. U zbiegu ulic Wojska Polskiego i Chemicznej wybudowane zostanie rondo.


CZYTAJ WIĘCEJ: Pętla Kapuściska. Przygotowania do modernizacji


26 marca wykonawca inwestycji – firma Spaw-Tor – otrzymał zezwolenie na realizacji inwestycji drogowej. W czwartek ZDMiKP przekaże krakowskiej spółce plac budowy. W związku z remontem, od soboty, 7 kwietnia zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji. Ruch tramwajowy na ulicy Wojska Polskiego od węzła Szarych Szeregów do pętli Kapuściska zostanie wstrzymany – linia 7 będzie kursować do pętli Glinki, a 8 – do pętli Wyżyny (przy ulicy Magnuszewskiej). Na trasie pętla Kapuściska – Szarych Szeregów zostanie uruchomiona linia autobusowa T, ponadto komunikację zapewni też linia autobusowa 61.

Koszt inwestycji to blisko 20 milionów złotych. W jej ramach miasto pozyskało też sześć trzyczłonowych tramwajów PESA Swing, które już jeżdżą po bydgoskich torach. Remont ma zakończyć się latem tego roku.


Powiązane treści