[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ograniczniki dla ciężarówek na moście Pomorskim. Niektóre zostały zerwane

Dodano: 19.01.2023 | 13:09

Na zdjęciu: Na moście Pomorskim zamontowano ograniczniki dla pojazdów ciężarowych.

Fot. Szymon Fiałkowski

Na moście Pomorskim zostały wprowadzone ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych. Wjazd mają uniemożliwiać im specjalnie zamontowane ograniczniki, jednak praktyka pokazała, że niektórzy kierowcy ignorują zakaz.

Drogowcy muszą zdiagnozować zarysowanie jednej z 5 belek nośnych mostu, która może świadczyć o wyeksploatowaniu elementu. Zgodnie z wstępną analizą należy zaprojektować i wykonać doraźną naprawę umożliwiającą dalszą eksploatację obiektu. Prace mają być prowadzone tylko pod mostem, ale w ruchu pojazdów trzeba było wprowadzić zmiany.

– Pozwolą nam one bezpiecznie przeprowadzić prace naprawcze i zmniejszyć drgania w trakcie ich realizacji – mówi rzecznik prasowy drogowców Tomasz Okoński.

Prędkość dla tramwajów na moście została zmniejszona do 10 km/h, prędkość pojazdów o masie całkowitej do 10 ton została ograniczona do 30 km/h, zaś pojazdy o masie powyżej 10 ton (z wyjątkiem autobusów komunikacji miejskiej) nie mogą wjechać na most i są kierowane objazdami. Zmiany mają pozwolić na bezpieczne przeprowadzenie prac naprawczych i zmniejszenie drgań w trakcie ich realizacji.

– Rozstawiliśmy już w całym mieście tablice informujące o ograniczeniach tonażowych na moście Pomorskim – mówi Okoński.

Przy wjazdach na most zamontowano także wiszące ograniczniki wysokości, jednak już pierwszego dnia niektórzy kierowcy ciężarówek ignorowali zakaz, co doprowadziło do zerwania co najmniej trzech ograniczników.

– Ograniczniki te będą ponownie zawieszone, zaś kierowcy ukarani mandatem – poinformowało nas ZDMiKP.

Ograniczniki dla ciężarówek na moście Pomorskim. Niektóre zostały zerwane
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec z ciemnych ulic
mieszkaniec z ciemnych ulic
9 dni temu

Klątwa Bruskiego! Kolejny most traci nośność.
Czas na uwolnienie się od tego władcy szkód i nadmiarowych kosztów.

Paweł
Paweł
9 dni temu

Jeśli ktoś normalnie mydli to wie że takie przeprawy jak mosty przy takim natężeniu ruchu niestety zawsze wymagać będą napraw i remontów. To nie Prezydent miasta a marnotrawiący nasze wspólne pieniądze Pisrząd jest winny opóźnieniom .

Ażej
Ażej
9 dni temu

Nie widziałem żeby jakiś piSSowiec normalnie myślał.

Adi
Adi
9 dni temu

Od ponad 2 lat jest czynna w całości wykończona obwodnica Bydgoszczy. Żaden TIR nie powinien jechać tranzytem przez miasto w kierunku północ-południe i odwrotnie czyli stara trasa DK5 oraz DK25 (oprócz tych które nie mogą jechać obwodnica Bydgoszczy czyli z substancjami niebezpiecznymi) a praktyce jest tak ze, kierowcy skracają sobie drogę i walą przez miasto. Bruski już 2 lata temu obiecał zakaz, i co? Panie redaktorze, podpytać ZDMiKP oraz prezydenta kiedy będzie zakaz kursowania TIRow przez miasto. W innych miastach to działa, czemu nie działa w Bydgoszczy???…

Last edited 9 dni temu by Adi