Bydgoszcz
1C
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 1 • L -0
2C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kultura„Operowy zawrót głowy”: premiera ONLINE [ZDJĘCIA]
07.11.2020 | 09:18

„Operowy zawrót głowy”: premiera ONLINE [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Marek Chełminiak

Wszystko było zapięte na ostatni przysłowiowy guzik. Przygotowania do premiery dobiegały końca. Już po próbie generalnej dotarła wiadomość o nowych obostrzeniach związanych z COVID-19 – wśród nich między innymi zamknięcie kin i teatrów. Realizatorzy „Operowego zawrotu głowy”, którego premiera miała odbyć się w Operze Nova już 7 listopada, uruchamiają „plan B”: wobec kulturalnego lockdownu premiera tego muzycznego spektaklu dla dzieci odbędzie się tydzień później: w sobotę, 14 listopada o godz. 17:00. Przedstawienie udostępnione będzie bezpłatnie na kanale YouTube Opery.

W piątek i w sobotę ekipa z gdańskiej firmy realizującej nagrania przedstawień operowych filmować będzie „Operowy zawrót głowy”: tym razem cztery kamery zarejestrują przedstawienie do celów archiwalnych bydgoskiej Opery oraz pod kątem doskonałej jakości do transmisji online. „Operowy zawrót głowy” to spektakl familijny do muzyki Macieja Małeckiego, wprowadzający dzieci w wieku od 6 do 12 lat w świat opery,to zabawy z językowymi łamańcami, pojedynki na słowa i wspólne śpiewanie. Treści adresowane zarówno do młodych, jak i dorosłych widzów.

Ideą spektaklu jest zaznajomienie dzieci z formą klasycznej opery (w tym z szeroko rozumianą estetyką muzyki klasycznej), ukazanie im piękna i bogactwa naszego rodzimego języka oraz zachęta do poprawnego posługiwania się polszczyzną. To także okazja, by w formie zabawy odkryć piękno opery i razem z nimi przełamać wiele językowych trudności.

Oczywiście tym co zakupili bilety zostaną zwrócone pieniądze, chyba że będą chętni poczekać, kiedy spektakl będzie można już normalnie zagrać, wówczas bilety nie utracą ważności.

Link, pod którym będzie można zobaczyć spektakl:

Zdjęcia: Marek Chełminiak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści