Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Osielsko ma dostać rządowe dofinansowanie na rozbudowę dwóch ważnych ulic

Dodano: 12.12.2019 | 13:29

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. SF

Rozbudowa ulicy Jana Pawła i al. Mickiewicza w Osielsku i Niemczu trafiła na listę zadań, uwzględnionych w nowym naborze w ramach programu Fundusz Dróg Samorządowych. Gmina zawnioskowała o rządowe dofinansowanie w kwocie 3,5 miliona złotych.

O uwzględnieniu inwestycji w Osielsku na liście zadań gminnych przeznaczonych do dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych poinformował dziś (12 grudnia) wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Jak dodał przedstawiciel rządu w terenie, w przyszłym roku na zamierzenia drogowe w regionie ma on otrzymać dofinansowanie w wysokości 182 milionów złotych.

Lista zadań inwestycyjnych, która została przekazana przez wojewodę kujawsko-pomorskiego została już pozytywnie zaopiniowana przez ministra infrastruktury. Już w styczniu może zostać podpisana przez premiera Mateusza Morawieckiego. Kryteria ocen wniosków były wypracowane wspólnie z samorządowcami.

Gmina Osielsko zawnioskowała o dofinansowanie rozbudowy ulicy Jana Pawła II na odcinku od Jeziorańskiej do Al. Mickiewicza oraz Al. Mickiewicza w Osielsku i Niemczu. Inwestycja znalazła się w projekcie budżetu gminy na 2020 rok. Wnioskowana kwota dofinansowania to 3,5 miliona złotych.

Inwestycja w Osielsku ma być jedną ze 123 inwestycji gminnych, które mają powstać w 2020 roku dzięki rządowemu wsparciu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments