[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Oszust internetowy zdemaskowany! Ma na koncie wiele przestępstw, za które grozi mu długi pobyt w więzieniu

Dodano: 21.09.2022 | 12:18

Na zdjęciu: Internetowy oszust został zatrzymany.

Fot. Szymon Fiałkowski

Policja prowadziła sprawę internetowego oszusta przez wiele miesięcy. W końcu udało im się dotrzeć do mężczyzny odpowiedzialnego za oszustwa i został on zatrzymany.

Policjanci z Kruszwicy od stycznia 2022 roku prowadzili sprawę internetowego oszusta. Poszukiwany oszukał wiele osób oferując im dyski, karty graficzne i pieluchy. Po wpłaceniu pieniędzy na konto oszusta, przedmioty nigdy nie trafiały do odbiorców.

We współpracy z jednym z inowrocławskich banków, funkcjonariusze ustalili, że właśnie tam oszust założył konto, na które oferenci robili przelewy. Właściciel konta jak gdyby nigdy nic wypłacał pieniądze, ponieważ myślał, że działa anonimowo. Na tej podstawie policjanci ustalili jego tożsamość.

Zebrane dowody pozwoliły policji namierzyć 24-letniego mieszkańca Legionowa (woj. mazowieckie). Mężczyzna usłyszał osiem zarzutów polegających na oszustwach. W ciągu ostatnich trzech lat był już notowany za podobne przestępstwa. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments