Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Oszust internetowy został zatrzymany w Bydgoszczy. Usłyszał 335 zarzutów

Dodano: 09.01.2023 | 11:08

Na zdjęciu: Oszust internetowy został zatrzymany w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Policja zatrzymała oszusta internetowego, który znajdował się na terenie Bydgoszczy. Mężczyzna odpowie za 335 oszustw.

28-letni mieszkaniec Kruszwicy oferował meble ogrodowe za pośrednictwem różnych portali internetowych. Chętni klienci płacili przelewem za towar i go nie otrzymywali. Sprawca nigdy nie wysyłał zamówionych mebli, ponieważ ich nie posiadał i jedynie uczynił sobie w ten sposób stałe źródło dochodu. Dodatkowo założył aż osiem kont bankowych, na które klienci przesyłali mu pieniądze.

Policja zajmowała się sprawą od 2021 roku. Za oszustem został również wysłany list gończy. Funkcjonariusze z komisariatu w Kruszwicy oraz z inowrocławskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją w lipcu 2022 roku uzyskali informację, że poszukiwany przebywa w jednym z mieszkań na terenie Bydgoszczy. Tam też został zatrzymany.

Początkowo 28-latek usłyszał zarzut popełnienia 260 przestępstw i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Areszt ten nadal jest przedłużany przez sąd. W trakcie postępowania, z całej Polski wpływały kolejne doniesienia o oszustwach mieszkańca Kruszwicy. Ostatecznie usłyszał on 335 zarzutów, a postępowanie zostało zakończone aktem oskarżenia. 28-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments