Bydgoszcz
2C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 2 • L 2
9C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPanattoni zakończyło budowę kolejnych magazynów w Bydgoszczy [WIDEO]
PANATTONI PARK BYDGOSZCZ
02.06.2020 | 10:39

Panattoni zakończyło budowę kolejnych magazynów w Bydgoszczy [WIDEO]

Na zdjęciu: Panattoni Park Bydgoszcz II.

Fot. mat. prasowe

Firma Panattoni zakończyła budowę Panattoni Park Bydgoszcz II. Inwestycja o powierzchni prawie 40 tysięcy mkw. powstała w rejonie ulicy Chemicznej i Dachtery.

Realizacja nowego obiektu magazynowego w Bydgoszczy rozpoczęła się pod koniec września 2019 roku, a zakończyła w lutym tego roku. Panattoni Park Bydgoszcz II to blisko 36,5 tysiąca mkw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej. Kompleks powstał przy ulicy Chemicznej i Dachtery, nieopodal Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, południowej obwodnicy miasta i węzła z drogą ekspresową S10. – Elastyczne moduły parku można przeznaczyć na składowanie lub lekką produkcję, zaś teren wokół budynku wyposażony jest w wygodne place manewrowe oraz przestronne parkingi. Inwestycja posiada certyfikat w systemie BREEAM – podkreśla Panattoni.

Wśród najemców oddanego do użytku magazynu są firmy logistyczne: Nissin Logistics, który zajął 18 300 mkw. powierzchni i firma Inpost z wynajętymi ok. 5000 mkw. Jak dowiedziała się MetropoliaBydgoska.PL, to obecnie jedyni najemcy powierzchni – przez ostatnie miesiące nie pozyskano nowych klientów.

To, że Bydgoszcz została dostrzeżona przez dużych międzynarodowych deweloperów, takich jak Panattoni, pozwoliło jej zaistnieć w ostatnich latach jako silny ośrodek gospodarczy w obszarze magazynowania i dystrybucji towarów – komentuje Edyta Wiwatowska, prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. I dodaje, że powierzchnia nowoczesnych obiektów produkcyjno-magazynowych o wysokim standardzie w Bydgoszczy wynosi już łącznie 411 tysięcy mkw., a w budowie i najbliższych planach pozostaje jeszcze ponad 143 tysiące mkw.

Silny i wciąż rozwijający się sektor produkcji, centralne położenie Bydgoszczy na mapie Polski, dostęp do międzynarodowego lotniska, jak też dogodne skomunikowanie z portami morskimi w Trójmieście i dużymi ośrodkami gospodarczymi, jak Berlin czy Wrocław – to istotne czynniki przemawiające na korzyść naszego miasta w perspektywie dalszego rozwoju branży TSL i wyboru tej lokalizacji przez kolejnych inwestorów. Potwierdzają to zarówno coraz częstsze zapytania o Bydgoszcz spływające do naszej Agencji, jak też wskaźniki świadczące o ciągłym rozwoju przedsiębiorstw, które już funkcjonują na terenie naszego miasta – podkreśla Wiwatowska.

Panattoni Park Bydgoszcz II to kolejna inwestycja tej firmy w Bydgoszczy. W ostatnich latach wybudowała ona dwa parki logistyczne. Pierwszy powstał na terenie dawnego Zachemu – część powierzchni jest użytkowana przez Kaufland, który ulokował w niej centrum dystrybucyjne. Drugi – to hale przy ulicy Chemicznej, pomiędzy Mokrą a Dachtery. Najemcą tych magazynów został inny handlowy gigant – Carrefour, który podobnie jak Kaufland stworzył w nich centrum dystrybucji towarów. Dotychczas deweloper stworzył w regionie ponad 170 000 mkw. powierzchni magazynowej. Jak ustaliliśmy, Panattoni planuje dalszą ekspansję i analizuje możliwości biznesowe kolejnych inwestycji w Bydgoszczy, ale na razie jest za wcześnie, aby mówić o jakichkolwiek szczegółach.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści