Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
1C
Pon
-0C
Wt
3C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPark Bydgoskich Spółdzielców z nowymi nasadzeniami. Wiosną zakwitną w nim krzewy [ZDJĘCIA]
park bydgoskich spółdzielców
24.11.2021 | 13:37

Park Bydgoskich Spółdzielców z nowymi nasadzeniami. Wiosną zakwitną w nim krzewy [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Nowe krzewy to lilaki Meyera i pięciorniki krzewiaste.

Fot. Błażej Bembnista

Fordoński Park Bydgoskich Spółdzielców wzbogacił się 140 nowych krzewów, które przyszłej wiosny ożywią kolorami okolice nowego placu zabaw. Nasadzenia są możliwe dzięki grantowi w ramach projektu „Bez Lipy”, realizowanego przez miasto Bydgoszcz i fundację Pracownia Zrównoważonego Rozwoju w partnerstwie z Oslo.

Odnowiony w ostatnich latach park na osiedlu Bajka decyzją rady miasta nosi obecnie nazwę „Park Bydgoskich Spółdzielców”. Inicjatorami tego zamierzenia jest Grupa Enjoy Media, wydawca portalu i czasopisma MetropoliaBydgoska.PL, przy współpracy z Regionalnym Związkiem Rewizyjnym Spółdzielni Mieszkaniowych w Bydgoszczy. Uroczyste nadanie nazwy i otwarcie placu zabaw odbyło się 30 sierpnia.

Nowe miejsce rozrywki i spędzania czasu dla najmłodszych mieszkańców Fordonu powstało w centralnej części parku. Był to kolejny etap prac, realizowanych przez Fordońską Spółdzielnię Mieszkaniową  w tym miejscu: wcześniej na terenie zielonym położonym między ulicami Andersa a Akademicką wyremontowano ścieżki i zamontowano nowe oświetlenie. Plac zabaw cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców Fordonu. Mając na uwadze ich opinie, w ramach Zielonych Interwencji – programu grantowego będące elementem realizowanego przez miasto Bydgoszcz i fundację Pracownia Zrównoważonego Rozwoju w partnerstwie z Oslo programu „Bez Lipy” złożono wniosek o nasadzenie krzewów w rejonie placu zabaw. Projekt zyskał akceptację i znalazł się wśród jednych z czterech, które otrzymały dotację.

W ramach realizowanej przy współpracy z Fordońską Spółdzielnią Mieszkaniową interwencji w środę (24 listopada) na terenie pomiędzy kortami tenisowymi a placem zabaw pojawiło się 140 sztuk krzewów: lilaki Meyera i pięciorniki krzewiaste. Wiosną będą one cieszyć oko mieszkańców fioletowymi i żółtymi kwiatami. Warto dodać, że z inicjatywy FSM w rejonie placu zabaw wykonano nasadzenia nowych drzew: brzóz i katalp.

ZOBACZ: Park Bydgoskich Spółdzielców otwarty! [ZDJĘCIA]

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści