Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjePark Bydgoskich Spółdzielców otwarty! [ZDJĘCIA]
31.08.2021 | 14:22

Park Bydgoskich Spółdzielców otwarty! [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Makowski

W poniedziałek, 30 sierpnia, w Fordonie odbyła się uroczystość nadania parkowi na osiedlu Bajka nazwy Bydgoskich Spółdzielców. W trakcie wydarzenia przyznano także honorowe wyróżnienia oraz otwarto nowy plac zabaw w tym miejscu.

Nazwa „Park Bydgoskich Spółdzielców” została nadana uchwałą Rady Miasta Bydgoszczy z 23 grudnia 2020 roku. Inicjatorami działań była Grupa Enjoy Media, wydawca portalu i czasopisma MetropoliaBydgoska.PL, przy współpracy z Regionalnym Związkiem Rewizyjnym Spółdzielni Mieszkaniowych w Bydgoszczy.

Poniedziałkowa uroczystość odbyła się przy udziale parlamentarzystów, przedstawicieli władz samorządowych i spółdzielni oraz mieszkańców. Symbolicznego odsłonięcia tablicy parku Bydgoskich Spółdzielców dokonali państwo Danuta i Medard Pulkowscy – członkowie bydgoskich spółdzielni od 1957 roku. To oni również znaleźli się gronie osób wyróżnionych honorowym medalem 200-lecia spółdzielczości w Polsce. Oprócz nich medal z okazji setnej rocznicy uchwalenia Prawa Spółdzielczego w Polsce otrzymali także poseł Tomasz Latos, poseł Jan Szopiński oraz Krzysztof Gutowski – właściciel agencji Grupa Enjoy Media.

Po części oficjalnej zgromadzone na miejscu dzieci rozpoczęły wspólne zabawy pod okiem animatora.

Szczegółową relacje z wydarzenia przeczytasz TUTAJ.


PODZIĘKOWANIA

Szanowni Państwo,
niezwykle miło było mi uczestniczyć w tym wydarzeniu. Spółdzielnia to z definicji realizacja wspólnych celów i potrzeb. Niech otwarte podczas poniedziałkowej uroczystości miejsce przypomina nam, że razem możemy więcej.

Jako inicjator tej idei czuję się też zobowiązany, aby podziękować władzom i radnym Miasta Bydgoszczy, przedstawicielom Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz wszystkim zaangażowanym w powstanie Parku Bydgoskich Spółdzielców. Cieszę się, że nasz portal MetropoliaBydgoska.PL podejmuje takie działania, gdyż chcemy być nie tylko obserwatorem i komentatorem, ale także aktywny uczestnikiem życia miasta.

Krzysztof Gutowski
właściciel agencji Grupa Enjoy Media
wydawca portalu MetropoliaBydgoska.PL

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments