Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
0C
Pt
-3C
Sob
-0C
Nd
-2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPark Kultury w Młynach Rothera organizuje pierwsze wydarzenie. Tematem – dobre życie w mieście
park kultury Bydgoszcz
07.02.2021 | 16:46

Park Kultury w Młynach Rothera organizuje pierwsze wydarzenie. Tematem – dobre życie w mieście

Na zdjęciu: Park Kultury to instytucja powołana do zagospodarowania Młynów Rothera na Wyspie Młyńskiej.

Fot. mat. promocyjne Parku Kultury

Park Kultury w Młynach Rothera rozpoczyna cykl spotkań “Impulsy”. Pierwsze z nich pt. „Dobre życie? Jak je zaprojektować w mieście” odbędzie się on-line już 10 lutego. Gościem spotkania będzie Martyna Obarska z Magazynu Miasta.

„Impulsy” to jedna z form działań tworzącej się instytucji kulturalnej Park Kultury, która będzie mieć swoją siedzibę w rewitalizowanych Młynach Rothera. Wydarzenie będzie miało formułę spotkań z ekspertami, podczas których uczestnicy będą wspólnie zastanawiali się, jak uczynić lepszym nasze życie w mieście. Będzie to doskonała okazja do prezentacji dobrych praktyk i inspirujących inicjatyw z całego świata oraz ich konfrontacji z bydgoską rzeczywistością. – Poruszamy kwestie aktywizacji mieszkańców, zarządzania przestrzenią publiczną i instytucjami kultury. Wszystko po to, by znaleźć impulsy do zmian! Zapraszamy przedstawicieli instytucji, organizacji pozarządowych, osoby reprezentujące branżę kreatywną, kulturalną i wszystkich, którym bliski jest temat działania na rzecz miasta i jego społeczności – zachęca Park Kultury.

„Impulsy” mają mieć różnorodną formułę – wykładów, dyskusji, spotkań dotyczące nowych pomysłów, modeli działania, trendów w prowadzeniu instytucji kultury i aktywizacji mieszkańców. W związku z obostrzeniami, pierwsze z serii spotkań odbędzie się w formie wirtualnej, za pośrednictwem aplikacji Teams. By wziąć w nim udział, należy dokonać wcześniejszego zapisu – szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie: www.mlynyrothera.pl. – W trakcie wystąpienia uczestnicy będą mogli zadawać pytania na czacie, a po oficjalnej części spotkania dołączyć do dyskusji – podkreślają organizatorzy.

Zobacz również:

Co znajdzie się w Młynach Rothera?

Gościem pierwszego spotkania będzie Martyna Obarska – redaktorka wicenaczelna Magazynu Miasta, kulturoznawczyni, wykładowczyni i współtwórczyni miejskiego semestru School of Ideas (Uniwersytet SWPS), a także autorka kilkudziesięciu tekstów popularyzujących społeczny wymiar architektury i temat technologii w mieście. – Śledzi miejskie trendy i opisuje wyzwania. Prowadzi również zajęcia powiązane z tematyką miejską dla studentów innych kierunków humanistycznych i projektowych. Bada inicjatywy na styku architektury, urbanistyki i działań społecznych pojawiające się w polskich i zagranicznych miastach – opisują Obarską organizatorzy. Spotkanie pod tytułem „Dobre życie? Jak je zaprojektować w mieście” odbędzie się w środę, 10 lutego w godzinach 17:30 – 18:30.

„Impulsy” to jeden z wielu projektów Parku Kultury, zaplanowanych na najbliższe lata. Wydarzenia mają odbywać się w przestrzeni miejskiej – także na terenie odnowionego kompleksu dawnego młyna i spichrzy. Urząd miasta zakłada bowiem, że obiekt będzie stopniowo udostępniany mieszkańcom. – Wiosną zaprosimy na taras z największą fontanną w Polsce, a pod hasłem „Młyny w budowie” – m.in. na warsztaty czy kameralne koncerty – zapowiada magistrat. Lista przewidywanych aktywności znajduje się TUTAJ.

W grudniu zespół Parku Kultury przedstawił także szczegółowy plan wypełnienia wnętrz dawnych spichrzów. W budynkach na Wyspie Młyńskiej znajdą się wystawy stałe poświęcone Bydgoszczy oraz Centrum Wiedzy o Mózgu, a także przestrzeń dla ludzi kultury i organizacji pozarządowych. Przestrzeń dopełnią pracownie edukacyjne – w jednej z nich znajdzie się wyposażenie piekarni Bigońskich, a także lokale gastronomiczne i strefa dla dzieci. Cały kompleks Młynów zostanie w pełni uruchomiony w 2023 roku, jednak jego poszczególne elementy będą oddawane etapami.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści