Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Patriotyzm poprzez zabawę

Dodano: 05.11.2016 | 11:47

"Patriotyczne ABC - czyli Rodzinne obchody Święta Niepodległości w kawiarni Kogel – Mogel", to impreza, która bawi, uczy i wychowuje.

Na zdjęciu: Fragment plakatu

Fot. materiały organizatora

Uczenie patriotyzmu poprzez zabawę, nie jest zabawą w patriotyzm – przekonują organizatorzy „Patriotycznego ABC”.

-11 listopada to data ważna dla każdego Polaka. Zarówno tego małego jak i dużego. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i odwiedzić tego dnia Kawiarnię Kogel Mogel wraz ze swoja pociechą.  Zwłaszcza, że jest to dzień wyjątkowy. Święto Niepodległości zachęca nas rodziców, by poprzez zabawę pielęgnować tradycje, przekazać dzieciom trochę historii. A jak wszyscy wiemy, dzieci najlepiej uczą się właśnie poprzez zabawę.  Dlatego zapraszamy na „Patriotyczne ABC – czyli Rodzinne obchody Święta Niepodległości w kawiarni Kogel – Mogel. Naszym celem jest sprawienie, by Wasze dziecko nie tylko dobrze się bawiło, ale również poznało historię naszego pięknego kraju. – mówi Anna Brycka, specjalista ds. marketingu i promocji Fundacja Nowe Pokolenie w hołdzie Janowi Pawłowi II.

W programie m.in.

Zgaduj zgadula  zagadki patriotyczne o Polsce dla małych i dużych, quiz, biało-czerwona krzyżówka… Zabawy plastyczne  malowanie rączkami flagi polski; koronowanie orła, order niepodległości… Zabawy ruchowe  tor przeszkód małego żołnierza, żołnierska sprawność…  Zabawy grupowe znane od lat…dla rodziców i dzieci…Malowanie buziek i fantazyjne skręcanie balonów  i wiele innych…

Dla wielbicieli polskiego jedzenia czeka prawdziwie polskie menu oraz wiele słodkości w niepodległościowym stylu.

Miejsce: kawiarnia rodzinna Kogel Mogel ul. A.G. Siedleckiego 10. Godzina: 16:00-18:30.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Nowe Pokolenie, która jest pomysłodawcą Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca” oraz Ogólnopolskiego Festiwalu  „Radosne Serca” dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Środki pozyskiwane przez Fundację z organizacji zajęć popołudniowych oraz dodatkowych przekazywane są na działalność charytatywną Fundacji- czyli na organizację przedsięwzięć.