Bydgoszcz
20C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 20 • L 19
15C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPięć firm chce naprawić Most Uniwersytecki. Ile mogą kosztować prace?
26.05.2021 | 11:54

Pięć firm chce naprawić Most Uniwersytecki. Ile mogą kosztować prace?

Na zdjęciu: Most Uniwersytecki jest zamknięty od stycznia tego roku. W marcu firma Kormost rozpoczęła prace nad podparciem przeprawy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej otworzył oferty w przetargu na naprawę mostu Uniwersyteckiego. Najtańszą ofertę złożyła spółka Kormost, która wykonała podparcie przeprawy i jest kapitałowo powiązana z firmą Gotowski.

Do przetargu na wykonanie naprawy, umożliwiającej otwarcie zamkniętej od stycznia 2021 roku przeprawy, zgłosiło się pięć przedsiębiorstw. Najtańszą ofertę złożyła firma Kormost, która chce wykonać prace za 6,2 miliona złotych. Na mocy umowy podpisanej w trybie „z wolnej ręki” wcześniej wykonała ona prace przy podparciu konstrukcji mostu. Kilkaset tysięcy złotych więcej oczekuje natomiast Furner Investements z Warszawy.

Pozostałe oferty przekraczają już 10 milionów złotych. Firma Want z Tczewa wyceniła naprawę na 10,5 miliona złotych, Primost Południe z Będzina – na 17,9 miliona złotych, a najdroższą propozycję złożył Strabag – 18,4 miliona. Zarząd dróg na realizację tego zadania chce przeznaczyć 9,6 miliona złotych. – Wykonawca, z którym podpiszemy umowę, będzie musiał jednak opracować jeszcze odpowiednią dokumentację techniczną oraz przeprowadzić inne zabiegi techniczne związane np. z odciążeniem całej konstrukcji mostu – informują drogowcy.

Wszystkie firmy zadeklarowały, że przeprowadzą prace w najkrótszym terminie 180 dni. Oznacza to, że realny termin na przywrócenie ruchu na moście Uniwersyteckim przypada na okres między grudniem 2021 roku a kwietniem roku przyszłego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
RomB
RomB
4 miesięcy temu

Trasa zamknięta, można wszystko. Na pewno ścieżki rowerowej nie zrobią, bo jeszcze rządzi mały Bruski.

Powiązane treści