Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczGastronomiaNowy, wyjątkowy punkt Piekarni Cukierni Poćwiardowski już otwarty [ZDJĘCIA]
02.11.2023 | 10:02

Nowy, wyjątkowy punkt Piekarni Cukierni Poćwiardowski już otwarty [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Piekarnia Cukiernia Poćwiardowski

Od dziś – 2 listopada – Piekarnia Cukiernia Poćwiardowski ma nowy punkt w Bydgoszczy. Tym razem pieczywo od tradycyjnej lokalnej piekarni, pyszne słodkości, ale też śniadania będzie można zakupić w samym centrum miasta, przy ul. Garbary 5.

Piekarnicza historia rodziny Poćwiardowskich rozpoczęła się sto lat temu: pierwszą, rodzinną piekarnię założył Franciszek Poćwiardowski w 1922 roku w Drzycimiu. To właśnie dziadek obecnego właściciela sieci Piekarni-Cukierni Poćwiardowski wypracował wiele unikatowych receptur niezmiennie cieszących podniebienia klientów. W Bydgoszczy Poćwiardowscy pojawili się w 1956 roku, kiedy to syn nestora rodu rozpoczął swoją przygodę z chlebem. Od 1990 roku Piekarnię-Cukiernię prowadzi Krzysztof Poćwiardowski; pomaga mu w tym syn Kamil, który jest utalentowanym cukiernikiem i laureatem wielu konkursów.

Sieć Piekarni-Cukierni Poćwiardowski tworzyły do tej pory aktualnie cztery bydgoskie sklepy przy ulicach Długiej 11, Nad Torem 20, Bałtyckiej 43 oraz Śniadeckich 57. Od czwartku, 2 listopada działa piąty lokal – otwarto go w sercu Bydgoszczy i przy jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych, czyli w budynku Garbary 5. To inwestycja zlokalizowana na terenie dawnej fabryki słodyczy Jutrzenka. Oprócz mieszkań powstały tam również lokale usługowe.

Piąty punkt Piekarni-Cukierni Poćwiardowski różni się od pozostałych. Uwagę zwraca nowoczesne wnętrze oraz to, że oferuje on menu śniadaniowe. Tak jak zapowiadali Poćwiardowscy, Garbary 5 to nie tylko sklep, do którego się wejdzie i zrobi zakupy, ale też miejsce spotkań. Na wygodnych kanapach i krzesłach, przy nowoczesnych stolikach będzie można zjeść pyszne kanapki czy jajecznicę, ale też wypić kawę. Bydgoszczanie od dawna czekali na otwarcie tego miejsca i zachwycali się piękną grafiką na witrynie, która przedstawia symbole naszego miasta.

Punkt Piekarni-Cukierni Poćwiardowski przy Garbary 5 będzie czynny w godzinach 6:00 – 20:00.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław
Stanisław
6 miesięcy temu

Gratuluję. Od 25 lat kupuję pieczywo z piekarni Pana Krzysztofa Poćwiardowskiego. Chleb firmowy i każdy inny jest wysokiej jakość. Ciasta również są super.

Ewa
Ewa
6 miesięcy temu

Tak.
Dobre pieczywo i wypieki.

Netan
6 miesięcy temu

Czy tam pracują prawdziwi piekarze, którzy wyrabiają mąkę z polskich pół, czy byłe pracownice z Biedronki i wkładają gotowe rozmrożone prefabrykaty z szwajcarii z BOREM, który doprowadza do RZS reumatoidalnego zapalenia stawów Polaków?