Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Piękny miłorząb rosnący w centrum Bydgoszczy może stać się Drzewem Roku. Zagłosuj!

Dodano: 03.06.2020 | 16:44

Na zdjęciu: Miłorząb rośnie przy skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Ogińskiego, na terenie posesji Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli.

Fot. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zgłosiło do konkursu Drzewo Roku 2020 ponad stuletni miłorząb rosnący przy skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Konarskiego, na posesji placówki. Drzewo znalazło się w finale konkursu – bydgoszczanie mogą na nie głosować do końca czerwca.

Organizatorem plebiscytu na Drzewo Roku jest Klub Gaja – polska organizacja ekologiczna. – Konkurs Drzewo Roku to propozycja dla osób indywidualnych, placówek edukacyjnych, urzędów administracji państwowej i samorządowej, instytucji, organizacji społecznych oraz regionalnych i lokalnych wspólnot mieszkańców. Nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych, ani najrzadszych. Szukamy drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi. Uczestnictwo w konkursie to także szansa na wypromowanie walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych swojego miejsca zamieszkania czy regionu. Laureatem zostanie drzewo, które zdobędzie największą liczbę głosów – podkreślają organizatorzy.


CZYTAJ TAKŻE: Enklawa Apartamenty – nowy projekt mieszkaniowy w Bydgoszczy


W konkursie na Drzewo Roku bierze też udział bydgoski miłorząb dwuklapowy, rosnący przy skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Konarskiego, w samym centrum Bydgoszczy. To ponad stuletnie drzewo, zasadzone jeszcze za czasów zaboru pruskiego. Przez 107 lat miłorząb urósł na 15 metrów, a jego obwód to ponad 2 metry. – Jest rozłożysty, o niezwykle bujnej i gęstej koronie – opisują miłorząb organizatorzy.

Miłorząb, będący pomnikiem przyrody, został zgłoszony przez sąsiednie Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli. Drzewo znalazło się w finale konkursu, który odbywa się w formie głosowania 1 do 30 czerwca. – Zachęcamy Państwa do oddania głosu oraz rozesłania tej informacji do swoich znajomych, przyjaciół, rodziny, uczniów, dyrektorów i nauczycieli wszystkich szkół. Bardzo zależy nam, żeby nasze drzewo zostało wyróżnione. W tym roku miłorząb reprezentuje nie tylko Bydgoszcz, ale całe województwo kujawsko-pomorskie – podkreśla KPCEN.

Poniżej podajemy procedurę głosowania.

  • Wchodzimy na stronę: http://drzeworoku.pl/
  • W obszarze „Miłorząb z Bydgoszczy” klikamy na „Głosuj”
  • W oknie „Czy na pewno chcesz głosować na to drzewo?” zaznaczamy pole: „Przeczytałem i akceptuję Regulamin konkursu” i klikamy w przycisk „Tak”
  • W kolejnym oknie wpisujemy swój adres mailowy i klikamy „Wyślij”
  • Odbieramy swoją pocztę mailową, w której czeka na nas wiadomość z linkiem. Aby potwierdzić głos na drzewo, klikamy w ten link.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments