Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pierwsza mapa dźwiękowa Bydgoszczy! Trwa realizacja projektu

Dodano: 24.08.2023 | 22:10

Na zdjęciu: Bydgoszcz będzie miała swoją mapę dźwiękową.

Fot.

Powstanie pierwsza mapa dźwiękowa Bydgoszczy. Obecnie trwają prace nad realizacją tego projektu.

Mapa dźwiękowa to zbiór nagrań z terenu, który pozwala na wysłuchanie sytuacji fonicznych z danego miejsca. Najczęściej do nagrań dołącza się również zdjęcie z krótkim opisem sytuacji i lokalizacji.

Mapa dźwiękowa Bydgoszczy dopiero zaczyna powstawać. Pracują nad nią Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna.

Bydgoszcz jest przede wszystkim miastem muzyki i to dosyć dziwne, że jeszcze nie mamy mapy dźwiękowej. Bardzo się cieszymy, że w końcu uda się to zrealizować – mówi Marcin Karnowski z WiMBP.

Wśród nagrań pojawią się m.in. odgłosy Brdy. Pierwsze symboliczne nagranie odgłosów rzeki odbyło się 24 sierpnia 2023 roku podczas konferencji prasowej.

Mam przed sobą coś niezwykłego, to się nazywa hydrofon, czyli bardzo czuły mikrofon do nagrań podwodnych i tym mikrofonem pierwszy raz nagramy dźwięk naszej cudownej rzeki – powiedział Marek Maciejewski z Miejskiego Centrum Kultury tuż przed symbolicznym nagraniem odgłosów z Brdy.

W założeniu pomysłodawców nagrania terenowe miałyby rejestrować i finalnie udostępniać dźwięki miasta. Nagrania poprzedzone zostaną konsultacjami z zespołem ekspertów, którzy posiadają niezbędne kompetencje w dyscyplinach, w których będą się poruszać autorzy.

Również mieszkańcy mogą wziąć udział w tworzeniu mapy dźwiękowej. Każdy, kto będzie chciał dołożyć swoją cegiełkę, może zgłosić się za pośrednictwem maila mapa@wmibp.bydgoszcz.pl.

Uruchamiamy skrzynkę pocztową i zapraszamy Państwa do współpracy – dodaje Marcin Karnowski.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments