Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pierwsze informacje o Nowym Wyszogrodzie. To kolejna inwestycja Jakonu w Fordonie

Dodano: 15.09.2021 | 11:58

Na zdjęciu: Wizualizacje pierwszych dwóch etapów Nowego Wyszogrodu. Kompleks przy Fordońskiej będzie składał się łącznie z 18 budynków - obecnie powstają pierwsze dwa.

Fot. nadesłane

Nowy Wyszogród – tak nazywa się kolejna inwestycja mieszkaniowa dewelopera Jakon Inwest w Fordonie. Firma znana z realizacji Osiedla Pod Skarpą od kilku miesięcy buduje pierwsze dwa budynki – do tej pory, mimo sporego zaawansowania prac, nie były znane szczegóły inwestycji. Mieszkańcy Fordonu za pośrednictwem mediów społecznościowych ujawnili jednak pierwsze informacje i wizualizację kompleksu.

Firma Jakon jest znana na bydgoskim rynku mieszkaniowym z realizacji Osiedla Pod Skarpą. Inwestycja, w ramach której powstały 22 budynki mieszkalne przy ulicy Pod Skarpą, dobiega końca. Od kilku lat było jednak wiadomo, że deweloper spod Poznania planuje kolejną sporą inwestycje w Fordonie – tym razem na terenach przy ulicy Fordońskiej, w rejonie Wyszogrodu.

Budowa dwóch pierwszych budynków nowego kompleksu rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. Pomimo sporego zaawansowania prac (na jednym z obiektów dobiegają końca prace elewacyjne, a na drugim powstaje ósma kondygnacja), inwestor nie zdradzał żadnych szczegółów inwestycji. Jedyne informacje, pochodzące z urzędowych rejestrów wskazywały, że Jakon zamierza zrealizować 18 budynków i posiada pozwolenia na budowę łącznie 11 (wraz z powstającymi) obiektów.
Wczoraj na fanpage Fordon na co dzień przedstawiono pierwsze szczegółowe informacje na temat inwestycji. Jej nazwa to Nowy Wyszogród. Z materiałów, pochodzących z folderu reklamowego wynika, że w ramach I etapu – czyli powstających dwóch budynków – powstaną 82 mieszkania o metrażach od 29 do 82 mkw. W ramach kolejnych etapów będą powstawały po cztery obiekty – z planu lokalizacyjnego wynika, że Nowy Wyszogród będzie składał się z 12 budynków czteropiętrowych i sześciu siedmiopiętrowych. Za realizację całego stanu surowego wraz z dostarczeniem i montażem prefabrykatów pierwszego etapu inwestycji odpowiada firma BJ Budownictwo. Sprzedaż mieszkań ma rozpocząć się w październiku.

Warto dodać, że na sąsiedniej działce – na terenach dawnej cegielni – także trwa budowa inwestycji mieszkaniowej. Toruński deweloper Lem-Bud rozpoczął realizację Panoramy Wiślanej. Kompleks, zaprojektowany przez pracownię Sobociński Architekci (znanej z koncepcji budynku Awiator na Bartodziejach czy inwestycji Enklawa przy ulicy Zaświat), będzie składał się z 11 obiektów.

0 0 votes
Article Rating
Pierwsze informacje o Nowym Wyszogrodzie. To kolejna inwestycja Jakonu w Fordonie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments