[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Pierwszy etap remontu ciągu pieszo-rowerowego przy Fordońskiej wystartuje w listopadzie

Dodano: 18.10.2021 | 10:10

Na zdjęciu: Przebudowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Fordońskiej rozpocznie się od ulicy Kaplicznej. W ramach prac wyremontowana zostanie również zatoka autobusowa.

Fot. ZDMiKP

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej informuje, że w listopadzie rozpocznie się pierwszy etap przebudowy ciągów pieszo-rowerowych wzdłuż ulicy Fordońskiej.

Przebudowa istniejącej infrastruktury wzdłuż ulicy Fordońskiej została wpisana do tegorocznego budżetu miasta oraz do najbliższych planów inwestycyjnych drogowców, zaakceptowanych przez zespół ds. polityki rowerowej. Podczas lipcowego posiedzenia gremium jego członkowie dokonali objazdu ciągu wzdłuż Fordońskiej, celem ustalenia szczegółów inwestycji.

W pierwszej kolejności wyremontowanych zostanie sześć odcinków ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi do Fordonu: pierwszy obejmuje remont ciągu pomiędzy Kapliczną a Sochaczewską, drugi – za wiaduktem kolejowym do kładki przy Wiślanej, trzeci – ciąg na wysokości wieżowca dawnego Rometu, czwarty – na wysokości ulicy Łowickiej, piąty – pomiędzy ulicą Niewiteckiego a wjazdem na teren salonu Volkswagena, a ostatni – pomiędzy przystankiem Traktorzystów a skrzyżowaniem z ulicą Inflancką. Nawierzchnia ciągu będzie wykonana z asfaltu.
Przetarg na wykonanie remontu wygrał Strabag, który jako jedyny złożył swoją ofertę. Prace pochłoną 780 tysięcy złotych i potrwają dwa miesiące. Jak informuje ZDMiKP, przebudowa ma rozpocząć się w listopadzie. – Ciągi zostaną poszerzone do trzech metrów, by bezpiecznie mogli korzystać z nich piesi i rowerzyści. Wyremontowana zostanie też zatoka autobusowa przy ul. Kaplicznej – przekazują drogowcy.

Dalsze plany przebudowy infrastruktury rowerowej wzdłuż Fordońskiej zakładają remont ciągu na odcinku od Inflanckiej aż do Brzechwy, przebudowę odcinka przy Wiślanej czy budowę kładki nad torami magistrali węglowej. Na te zadania przygotowane zostaną koncepcje, a potem nastąpi ich realizacja w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. Drogowcy zapowiadają, że przetarg na koncepcję zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ciąg pieszo-rowerowy przy Fordońskiej do remontu. Jakie są założenia inwestycji?

Pierwszy etap remontu ciągu pieszo-rowerowego przy Fordońskiej wystartuje w listopadzie
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments